هدیه

کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری

کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری

فرقی ندارد چه سن و سالی داریم، در کدامین جایگاه فعالیت می‌کنیم و یا تحت تاثیر محیط بیرون، چگونه خصوصیاتی را کسب کرده‌ایم. همه ما حتی آن‌هایی که در ظاهر نشان نمی‌دهند.

عاشق هدیه گرفتن هستیم و هنگامی‌که از جانب فردی هدیه‌ای به ما می‌رسد، نه تنها ذوق کودکانه‌ای را تجربه می‌کنیم. بلکه به موجب آن ذوق کودکانه، دوستدار و وفادار همان شخص می‌شویم. کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری ساده‌تر و البته پربازده‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید!

از آنجایی ‌که دنیای امروز، فرصت انجام تبلیغات مستقیم و سرسام‌آور را بیش از پیش فراهم می‌کند. پیام‌های تبلیغاتی متعدد، تاثیر منفی عمیقی را بر دیدگاه مخاطبان گذاشته‌اند.

بطوری‌که اغلب افراد با نفرت تمام از هرگونه پیام تبلیغاتی فرار می‌کنند و اصلا دلشان نمی‌خواهد که در دام برندها بیفتند. مگر برندی که با اهدا هدیه تبلیغاتی نشان دهد واقعا به فکر مخاطبان خود است و برایشان ارزش زیادی را قائل می‌شود.

اما اگر هنوز هم تردید دارید که کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری چیست؟ چگونه این نوع تبلیغات تا این حد پربازده است؟ در ادامه با حس هفتم همراه باشید.

تاثیرات و کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری

تیر عشق محال است خطا برود و منظور از عشق، همین جادوی احترام و ارزشی است که در قالب هدیه‌ای تجاری می‌توانید به مخاطبان هدف برند خود تقدیم کنید. درباره سرگذشت هدایای تبلیغاتی بیشتر بدانید.

هدیه دادن یکی از زیباترین و البته ملموس‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید از طریق آن نشان دهید. که برای طرف مقابل خود ارزش قائل هستید و اصلا فرقی ندارد که مخاطب شما شریک عاطفی‌تان باشد و یا مشتری برندتان!

تاثیرات و کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری

درست است که در عصر فناوری زندگی می‌کنیم و همه‌ چیز در پیشرفته‌ترین و فراوانی‌ترین حالت خود در دسترسمان‌ است، اما اگر دقت کنید، این روزها عشق و توجه بسیار کمیاب شده‌اند.

اگر بتوانید به کسی “توجه”، “عشق” و “احساس ارزشمندی” را منتقل کنید. او نیز شیفته و وفادارتان خواهد شد و درصدد جبران برمی‌آید تا این عشق را به وجودتان باز گرداند.

حال در روابط تجاری، این عشق در قالب توسعه اقتصادی، رونق و پیشرفت بازمی‌گردد و شک نکنید در اغلب موارد، مخاطبی که از شما هدیه‌ای را دریافت می‌کند، امکان ندارد که برای استفاده از خدمات و محصولات حوزه کاریتان به برندی دیگر مراجعه کند.

عشق تیری است که خطا رفتن در کارش نیست! اگر شیوه بکارگیری آن را بلد باشید، برایتان غوغا می‌کند و با همین هدایای تبلیغاتی ساده مثل هدایای چوبی یا هدایای دیجیتال، ورق زندگی‌تان را برمی‌گرداند!

کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری وفادار به برند

کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری بدین صورت است که این هدیه، دیدگاه مشتری نسبت‌به برند شما را به کلی عوض می‌کند. فارغ از ارزش مادی هدیه، اهدا هدیه تبلیغاتی یعنی: “من به‌عنوان صاحب یک برند، به فکر مشتریان خود هستم و برایشان ارزش زیادی قائل می‌شوم.

من در تمام روابط تجاری و همچنین برای ارائه خدمات و محصولات خود، بخشنده و دلسوز مشتری هستم و کیفیت را اولویت کار خود قرار می‌دهم…”

مطلب پیشنهادی: پرمصرف ترین هدیه های تبلیغاتی

درواقع همه این جملات نشان‌دهنده حسن نیت برند شما هستند که باعث می‌شوند برندتان در دید مخاطب، به چشم یک برند معتبر و مورد اعتماد دیده شود. پس مهمترین کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری همین جلب اعتماد است که باعث می‌شود بتوانید مسیری چند ساله را در مدتی چند روزه طی کنید.

کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری وفادار به برند

کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری با تبلیغات دهان‌ به‌ دهان

خصوصا اگر هدایایی پرکاربرد مثل هدایای نمایشگاهی یا هدایای دیجیتال را به مخاطبان خود اهدا کنید. ایشان در طول روزها و ماه‌ها بارها و بارها از آن استفاده خواهند کرد. این استفاده زیاد، نام تجاری برندتان را در معرض دید بیشتر قرار می‌دهد و بر عمق تبلیغاتتان می‌افزاید. چراکه هرچه نامتان بیشتر تکرار شود، تداعی آن حس شیرین عشق و ارزشمندی بیشتر خواهد بود.

مخاطبی که نام برند شما ورد زبانش شود، اصلا نمی‌تواند جلوی فوران احساس خود را بگیرد و در هر موقعیتی شما و برندتان را به‌عنوان یک برند خوب و معتمد و دوستدار مشتری، به خانواده و دوستانش معرفی می‌کند.

طبیعتا وقتی یک فرد مورد اعتبار تعریف شما را پیش آشنایان خود می‌کند و اصطلاحا تبلیغاتی دهان به دهان را به راه می‌اندازد. تاثیر آن صد برابر تبلیغات ساده و مستقیم خواهد بود‌. چرا؟

خودتان پاسخ دهید، به پیام تبلیغاتی که به‌صورت پیامک یا تیزر در معرض دیدتان قرار می‌گیرد بیشتر اطمینان می‌کنید و یا پیشنهادی که دوست معتمدتان می‌دهد؟!

جالب است بدانید همیشه هم اینگونه تبلیغات غیرمستقیمی که تحت تاثیر اهدا هدایای تبلیغاتی اتفاق می‌افتند، جزو تبلیغات دهان به دهان تقسیم‌بندی نمی‌شود و کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری، محدود به این موارد نیست.

برخی مواقع مخاطبی که از طرق برند شما هدیه‌ای کاربردی را دریافت کرده، در حال استفاده از آن است که ناخودآگاه اطرافیان آن را مشاهده می‌کنند و دیدگاه مثبتی را نسبت‌به برندتان پیدا می‌کنند. مثلا هدایای چوبی رومیزی مادام در معرض دید اطرافیان هستند و هرکس بر سر میز می‌آید، ممکن است جلب نام و لوگو درج شده بر روی آن‌ها شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر هدایای تبلیغاتی چه مقدار است

چرا با کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی همه نمی‌ توانند از آن نتیجه بگیرند

ممکن است این سوال در ذهنتان ایجاد شود که اگر کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری تا این حد خارق‌العاده است، پس چرا این همه برندهایی را مشاهده می‌کنیم که با خرید هدایای انبوه چیز زیادی دستگیرشان نشده؟!

چرا با کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی همه نمی‌توانند از آن نتیجه بگیرند

آیا این نشانه‌ای برای پرهزینه و کم‌بازده بودن هدایای نمایشگاهی تبلیغاتی نیست؟ درواقع شاید در لحظه اولی که می‌خواهید برای اهدا کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری اقدام کنید، به نظرتان بیاید که این روش اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

اما واقعیت این است که میزان بازدهی هدایای شما به عوامل متعددی بستگی دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید، بازدهی فراتر از حد تصور را تجربه خواهید کرد.

هدیه شما باید طراحی خلاقانه و نو داشته باشد و از مرکزی معتبر تهیه شود. ارزش مادی آن مهم است اما ارزش معنوی هدیه، صد برابر مهمتر از آن خواهد بود. هدیه‌ای را تهیه کنید که کاربرد بالایی داشته باشد و باکیفیت بالای خود، تا سال‌های سال کارایی خود را حفظ کند.

در صورت رعایت این نکات و انجام چاپ باکیفیت نام و نشان تجاری برند، شاهد این خواهید بود که برندتان چه پیشرفتی را تجربه می‌کند.

سخن پایانی

مجموعه بزرگ حس هفتم با سال‌ها سابقه درخشان بهترین و خلاقانه‌ترین هدایای تبلیغاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد. کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری را تنها می‌توانید با هدایای جذاب حس هفتم تجربه کنید که تماما براساس تخصص و مهارت افراد خلاق مجموعه طراحی شده‌اند.

به مطالعه ادام دهید: ویژگی هدایای تبلیغاتی خلاقانه چیست


سوالات متداول

آیا هدایای تبلیغاتی در جذب مشتری تاثیرگذار است؟

بله به صورت کاملا مستقیم این هدایای می توانند در میزان فروش محصولات شما تاثیرگذار باشند، این هدایا تنها روش تبلیغاتی ماندگار است که می توان انجام داد و نتیجه آن را دید

تاثیرات هدایای تبلیغاتی تنها در جذب مشتری است؟

هدایای تبلیغاتی روشی تبلیغاتی و با قدمت زیادی است پس آزمون و خطا های خود را انجام داده و تا به امروز جزو بهترین روش هاست چراکه علاوه بر جذب مشتری این هدایای مشتریان را وفادار به کسب و کار و برند شما می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *