هدایای سازمانی

حس هفتم جریان دلنشین زندگی است که با ابراز عشق و خلق ارزش معنا پیدا می‌کند. ما به عنوان تولید کننده هدیه سازمانی، سال‌ها سابقه درخشان و کوله‌باری از تخصص و تجربه را توشه راهتان می‌کنیم تا برای تبلیغات موثر در عصر پررقابت و پرهیاهوی حاضر، دچار سردرگمی و مشکل نباشید. هدایای سازمانی هدایایی هستند که از طرف یک برند، سازمان، شرکت یا موسسه به مخاطبان هدف آن ارائه می‌شوند و بر روی آن‌ها نام تجاری و لوگو برند درج شده است.

این هدایا حس جذاب و هیجان‌انگیز هدیه دادن و هدیه گرفتن را در ارتباط متقابل بین فروشنده و مشتری روشن می‌کنند. اما جالب این است که بدانید این تنها فایده هدیه سازمانی نمی‌باشد. انواع گیفت سازمانی روابط کاری و شراکت‌های تجاری را بهبود و توسعه می‌بخشند و برای جذب مشتریان گسترده و تبلیغات دهان به دهان نیز موثر واقع می‌شوند.

فرقی ندارد مخاطب شما در چه سن و جایگاهی است، همه انسان‌ها عاشق هدیه گرفتن هستند و خصوصا اگر هدیه شایسته و کاربردی دریافت کنند، بسیار خشنود و هیجان‌زده می‌شوند و برای همیشه احساس وفاداری عجیبی نسبت‌به برند هدیه‌دهنده پیدا می‌کنند.

خلاقانه بودن، کاربرد بالا، بسته‌بندی جذاب و ارتباط موضوع هدیه با حیطه فعالیت برند از ویژگی‌های بهترین هدایای سازمانی هستند.

انواع هدایای سازمانی

انواع هدیه سازمانی از لحاظ کاربرد و تاثیرگذاری بر مخاطبان هدف متفاوت هستند. باتوجه به بودجه و شرایط برندتان بهتر است در موقعیت‌های مختلف، بهترین انواع این هدیه را تهیه نمایید.

 • هدایای سازمانی شرکتی

 هدایایی که در ابعاد درون سازمانی اهدا می‌شوند، بر مستحکم‌تر کردن پایه‌های شرکت تمرکز دارند. این هدایا معمولا به پرسنل و کارمندان شرکت اهدا می‌شوند و بر صمیمت رابطه مدیریت و کارمندان می‌افزایند. هر مدیر دوراندیش و هوشمندی می‌داند که مهمترین سرمایه هر برند، کارمندان آن هستند.

پس القای حس قدردانی، تعلق و ارزشمندی به ایشان، موجب فعالیت بهترشان می‌شود. بد نیست در مناسبت‌های مختلف و موقعیت‌های گوناگون به فکر کارمندان خود باشید و با ایجاد حس ارزشمندی در ایشان، وفاداریشان نسبت‌به چشم‌انداز و اهداف برند را افزایش دهید.

 • هدایای سازمانی مناسبتی

 هدیه سازمانی مناسبتی همانطورکه از نامش پیداست، برای گرامیداشت مناسبت‌های خاص کاربرد دارد. گیفت سازمانی به مناسبت عید نوروز از متداولترین انواع هدیه سازمانی مناسبتی است.

اما گاهی بهتر است هدایای سازمانی خود را برای دایره محدودی از مخاطبان شخصی‌سازی کنید و به‌عنوان مثال برای کارمندان مرد، در روز مرد (ولادت امام علی (ع)) هدیه بگیرید. همچنین روز زن، روز پزشک، روز مهندس، روز کارگر و… از دیگر مناسبت‌های مهم در اهدا انواع هدیه سازمانی هستند.

 • هدایای سازمانی نمایشگاهی

 این نوع هدایای سازمانی را برای جلب نظر بازدیدکنندگان نمایشگاه و ماندگاری در خاطر ایشان می‌توانید تهیه کنید. هدایای نمایشگاهی اغلب به‌صرفه و کاربردی هستند و در تعداد بالا، برای نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی مناسب می‌باشند.

 • هدایای سازمانی خوشامدگویی

 هدایای سازمانی خوشامدگویی برای استقبال از مهمانان خاص برند مورد استفاده قرار می‌گیرند. در جلسات مهم با شرکای تجاری، کنفرانس‌ها، همایش‌ها و سمینارها می‌توان از این نوع هدایا استفاده کرد. همچنین برای ایجاد جو مثبت کاری می‌توانید به‌وسیله هدیه سازمانی خوشامدگویی، کارمندان جدیدالورود را شگفت‌زده کنید.

خرید هدیه سازمانی

برای خرید هدیه سازمانی باید بودجه و موقعیت برند خود را مدنظر قرار دهید. شاید در نگاه اول تصور کنید که تبلیغات به‌وسیله اهدا هدیه سازمانی نوعی هدر دادن سرمایه است، اما در واقع این روش تبلیغات یکی از پربازده‌ترین تبلیغاتیست که می‌توانید در دنیای پررقابت امروز انجام دهید.

به‌دلیل حجم زیاد پیام‌های تبلیغاتی، کاربران امروز به مردمانی تبلیغ‌گریز تبدیل شده‌اند! پس به این راحتی‌ها به پیام تبلیغاتی توجه نمی‌کنند و شاید تنها راه برای نفوذ به قلب ایشان همین اهدا هدایای تبلیغاتی است.

برای خرید هدیه سازمانی باید توجه کنید که چه مقدار بودجه‌ای را برای تبلیغات کنار گذاشته‌اید. اگر در ابتدای فعالیت خود هستید بهتر است هزینه تبلیغات خود را صرف تهیه هدایای شرکتی کنید تا از طریق آن مشتریان بیشتری را جذب نمایید. سپس با اعتبار و ارزشی که از طریق مشتریان خود به‌دست آورده‌اید.

می‌توانید روابط تجاری خود را با هدایای سازمانی توسعه دهید. برای خرید هدایای سازمانی باکیفیت و به‌صرفه مهم‌ترین گام این است که یک مجموعه معتبر و خوش سابقه را انتخاب نمایید و سپس با سپردن صفرتاصد‌ هدایا به ایشان، از بابت انجام تمام مراحل کار آسوده‌خاطر باشید.

هدایای سازمانی خاص

راه ابراز عشق و اهدا هدیه، راه منحصربه‌فردی است و نمی‌توان با تقلید از دیگران، در آن راه به جایی برد! از این رو اگر می‌خواهید هدایای سازمانیتان نهایت تاثیرگذاری را داشته باشند.

باید هدایایی خاص را تهیه نمایید. برای این کار اول فروشگاهی بروز و دارای محصولات متنوع (مثل حس هفتم) را پیدا کنید و سپس به‌دنبال آیتم‌هایی بگردید که این ویژگی‌ها را دارا هستند:

 1. با حوزه فعالیت برند تناسب دارند. به‌عنوان مثال برای هدیه روز پزشک هدایایی چون خودکار، کتب نفیس و… کاربرد بیشتری دارند. همچنین برای تقدیر از کارمندان جوان، لوازم دیجیتال، ساعت هوشمند و..‌ جذابتر خواهند بود. و مهندسان مجموعه ابزارآلات چندکاره، چراغ قوه و چنین وسایلی را بیشتر می‌پسندند.
 2. احساس خوبی را به مخاطب القا می‌کنند. هرچه هدیه سازمانیتان احساس بهتری را به مخاطب القا کند، پیام تبلیغاتیتان ماندگارتر و هدفمند‌تر است. ست آرامش و هدایایی چون ماگ، کبریت رنگی، دمنوش و جعبه شکلات، صنایع دستی و… احساس دلنشینی را به مخاطبان القا می‌کنند.
 3. کاربردی هستند. هیچ ویژگی مهمتر از کاربردی بودن هدیه، برای هدایای تبلیغاتی وجود ندارد! چراکه اگر هدیه‌تان کاربردی نباشد، در بهترین حالت (اگر دور انداخته نشود!)، در گوشه کمد مخاطب خاک می‌خورد و اصلا نمی‌تواند مفید و موثر واقع شود.
 4. بسته‌بندی شایسته‌ای دارند. در نگاه اول تنها چیزی که به چشم مخاطب هدیه می‌آید بسته‌بندی آن است. هرچند هدیه با ارزشی را تهیه کرده باشید اما اگر بسته‌بندی شایسته و مناسبی را برای آن در نظر نگیرید، نتیجه‌ای نخواهید گرفت.
  هدایای سازمانی هدفمند دارای بسته‌بندی هستند که از لحاظ جنس، دوام، اندازه، شکل، طرح و رنگ به‌درستی انتخاب شده است.
 5. بهترین هدایا، راه‌های ارتباطی برند را مشخص می‌کنند. نکته مهمی که بسیاری از کسب‌وکارها از آن بی‌خبر هستند، این است که درج راه‌های ارتباطی و آدرس شبکه‌های اجتماعی روی هدیه تبلیغاتی تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر آیدی شبکه‌های اجتماعی خود را بر روی هدیه سازمانی درج کنید، احساس اشتیاق و هیجان مخاطب بلافاصله به کسب‌‌وکارتان بازمی‌گردد و موجب رونق برندتان می‌شود.

فراموش نکنید که بهترین هدایای سازمانی لزوما گرانترین‌ها نیستند. بلکه هدایایی هستند که از یک مجموعه معتبر مثل حس هفتم تهیه شده باشند، کاربردی و جذاب باشند و حسن نیت برند را جلوه دهند.