هدایای سازمانی

هدایای سازمانی نقش مهمی در ارتقاء روابط کاری و تبلیغات شرکت‌ها ایفا می‌کنند. این هدایا باعث تعامل مثبت با مشتریان و همکاران می‌شوند و اغلب می‌توانند رویکردهای تبلیغاتی موثری ایجاد کنند. بهترین هدایای سازمانی، با توجه به میزان خلاقیت، کاربردی بودن، بسته‌بندی مناسب و ارتباط با حوزه فعالیت برند، توانایی جلب توجه و ایجاد حس مثبت در مخاطبان را دارند.

طبق قوانین نانوشته تجارت، هدایای شرکتی هدایایی هستند که از طرف یک برند، سازمان، شرکت یا موسسه به مخاطبان هدف آن ارائه می‌شوند و بر روی آن‌ها نام تجاری و لوگو برند درج شده است.

این هدایا حس جذاب و هیجان‌انگیز هدیه دادن و هدیه گرفتن را در ارتباط متقابل بین فروشنده و مشتری روشن می‌کنند. اما جالب این است که بدانید این تنها فایده هدیه سازمانی نیست. انواع گیفت سازمانی روابط کاری و شراکت‌های تجاری را بهبود و توسعه می‌بخشند و برای جذب مشتریان گسترده و تبلیغات دهان به دهان نیز موثر واقع می‌شوند.

انواع هدایای سازمانی

انواع هدیه سازمانی از لحاظ کاربرد و تاثیرگذاری بر مخاطبان هدف متفاوت هستند. باتوجه به بودجه و شرایط برندتان بهتر است در موقعیت‌های مختلف، بهترین انواع این هدیه را تهیه نمایید.

هدایای شرکتی

هدایای شرکتی که در ابعاد درون سازمانی اهدا می‌شوند، بر مستحکم‌تر کردن پایه‌های شرکت تمرکز دارند. این هدایا معمولا به پرسنل و کارمندان شرکت اهدا می‌شوند و بر صمیمت رابطه مدیریت و کارمندان می‌افزایند. هر مدیر دوراندیش و هوشمندی می‌داند که مهمترین سرمایه هر برند، کارمندان آن هستند.

پس القای حس قدردانی، تعلق و ارزشمندی به ایشان، موجب فعالیت بهترشان می‌شود. بد نیست در مناسبت‌های مختلف و موقعیت‌های گوناگون به فکر کارمندان خود باشید و با ایجاد حس ارزشمندی در ایشان، وفاداریشان نسبت‌به چشم‌انداز و اهداف برند را افزایش دهید.

هدایا تبلیغاتی مناسبتی

هدیه سازمانی مناسبتی همانطورکه از نامش پیداست، برای گرامیداشت مناسبت‌های خاص کاربرد دارد. گیفت سازمانی به مناسبت عید نوروز از متداولترین انواع هدیه شرکتی مناسبتی است.

اما گاهی بهتر است هدایای شرکتی خود را برای دایره محدودی از مخاطبان شخصی‌سازی کنید و به‌عنوان مثال برای کارمندان مرد، در روز مرد (ولادت امام علی (ع) هدیه بگیرید. همچنین روز زن، روز پزشک، روز مهندس، روز کارگر و… از دیگر مناسبت‌های مهم در اهدا انواع هدیه شرکتی هستند.

هدایای شرکتی نمایشگاهی

این نوع هدایای سازمانی را برای جلب نظر بازدیدکنندگان نمایشگاه و ماندگاری در خاطر ایشان می‌توانید تهیه کنید. هدایای نمایشگاهی اغلب به‌صرفه و کاربردی هستند و در تعداد بالا، برای نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی مناسب است.

 هدایای خوشامدگویی

هدایای شرکتی خوشامدگویی برای استقبال از مهمانان خاص برند مورد استفاده قرار می‌گیرند. در جلسات مهم با شرکای تجاری، کنفرانس‌ها، همایش‌ها و سمینارها می‌توان از این نوع هدایا استفاده کرد. همچنین برای ایجاد جو مثبت کاری می‌توانید به‌وسیله هدیه سازمانی خوشامدگویی، کارمندان جدیدالورود را شگفت‌زده کنید.

خرید هدیه سازمانی

برای خرید هدایای سازمانی، باید بودجه و موقعیت برند خود را در نظر بگیرید. این روش تبلیغاتی، یکی از پربازده‌ترین راه‌های تبلیغات برای اغلب مخاطبین به ویژه تبلیغ گریزان است. البته انتخاب مجموعه معتبر برای تهیه هدیه شرکتی نیز حیاتی است. زیرا از بسته بندی گرفته تا کیفیت هدایا به علاوه اینکه باید هدایا باید به شخصیت برند هر تجارت در هماهنگی باشد که این کار را حس هفتم به بی نقص ترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

هدایای سازمانی خاص

در انتخاب هدایا برای سازمانها، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • انتخاب هدایا بر اساس حوزه فعالیت مخاطبان.
  • ایجاد احساس خوب در مخاطبان با هدایایی مانند ماگ یا شکلات.
  • انتخاب هدیه شرکتی کاربردی تا مخاطبان از آن استفاده کنند.
  • بسته‌بندی مناسب برای افزایش ارزش هدیه.
  • درج راه‌های ارتباطی برند بر روی هدیه.
  • نمایندگی مناسب برند در هدیه.

این نکات می‌توانند به شما در انتخاب بهترین هدایای شرکتی و سازمانی کمک کنند.