هدیه

سرگذشت هدایای تبلیغاتی چیست

سرگذشت هدایای تبلیغاتی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سرگذشت هدایای تبلیغاتی به چه زمانی برمی‌گردد. بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها برای رشد یافتن و تبلیغات انجام دادن، از هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. این هدایا با ایجاد حس مثبت در همکاران یا مشتریان یک برند می‌شوند. بنابراین راه توسعه این برند را هموارتر می‌کنند.

حال این که سرگذشت هدایای تبلیغاتی به چه زمانی برمی‌گردد اهمیت زیادی دارد. شاید بپرسید که از چه تاریخی به بعد افراد دریافتند که استفاده از هدیه تبلیغاتی راهی برای بازاریابی است؟ اهمیت اهدای هدیه تبلیغاتی در رشد برند چیست؟ همه این‌ها سوالاتی هستند که ذهن من و شما را با خود درگیر می‌کنند. برای دریافت پاسخ به این سوالات با ما در حس هفتم همراه باشید.

آیا استفاده از هدیه تبلیغاتی واقعا اهمیتی دارد؟

پیش از این که در مورد سرگذشت هدایای تبلیغاتی بدانیم، می‌خواهیم به این نکته بپردازیم که اصلا استفاده از هدایای تبلیغاتی در رشد یک کسب و کار چه اهمیتی دارد. شاید شما هم بارها و بارها دیده باشید افرادی را که برای رشد و ارتقا برند خود هزینه‌های زیادی را انجام می‌دهند. استفاده از ست هدیه تبلیغاتی راهکاری کم هزینه برای برندهایی است که نمی‌خواهند هزینه‌های بسیاری را صرف تبلیغات کنند.

این هدایا  نام یک برند را بر روی خود جای داده‌اند و حس خوبی را هم به مخاطبین می‌دهند. به همین دلیل است که در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار شده‌اند. خوشبختانه پیشرفت روز افزون فناوری و ترکیب شدن آن با چاشنی خلاقیت باعث شده است که انواع و اقسام هدایای تبلیغاتی در نهایت زیبایی و جذابیت روانه بازار شوند.

راهنمایی برای خرید هدیه نمایشگاهی خاص برای نمایشگاه ایران پلاست 1402 را از اینجا بخوانید.

آیا استفاده از هدیه تبلیغاتی واقعا اهمیتی دارد
پس دست هر برندی برای استفاده از هدیه‌ای قابل و مناسب برای مشتریانش، باز خواهد بود. این هدایا معمولا با توجه به نقشی که در ارتقا یک کسب و کار دارند، اهمیت پیدا می‌کنند.

سرگذشت هدایای تبلیغاتی از اولین هدایا

برای اولین بار در سال ۱۷۸۹ بود که در ایالات متحده آمریکا اولین و کوچک‌ترین هدایای تبلیغاتی به کار گرفته شدند. در انتخابات ژورنال واشینگتن افراد از این هدایا استفاده کردند. در آن زمان دکمه‌های یادبود جزو اولین هدایای تبلیغاتی برای کسب رای بیشتر بودند. بلافاصله پس از این که انتخابات برگزار شدند و رای زیادی دریافت شد، افراد فهمیدند که نقش هدیه تبلیغاتی در توسعه کسب و کارهای مختلف غیر قابل انکار است.

در واقع این هدایا هستند که باعث می‌شوند افراد حس خوبی نسبت به یک برند پیدا کرده و از آن محصول بخرند. این شد که از آن پس استفاده از هدیه‌های بازاریابی یک روش مرسوم برای بازاریابی شناخته شد که با هزینه‌های نسبتا کمی هم انجام می‌شد.

شما می‌توانید برای آشنایی با تولیدکننده عمده هدایای تبلیغاتی خاص و خلاقانه و دیدن هدایای خاص حس هفتم مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

سرگذشت هدایای تبلیغاتی و رشد و توسعه آن تا به امروز

با این که اولین هدایای تبلیغاتی بسیار ساده و به دور از تجملات طراحی شده بودند، اما با گذشت زمان این هدایا بسیار توسعه یافتند. در چند دهه اخیر شرکت‌های استرالیایی، آمریکایی و خیلی از شرکت‌های کانادایی اقدام به تهیه این نوع از هدایا کرده‌اند. برخی از شرکت‌ها نیز از این فرصت طلایی استفاده کرده و به عنوان فروشنده هدیه‌های تبلیغاتی شناسایی شدند.

در کل سرگذشت هدایای تبلیغاتی نشان می‌دهد که این هدایا قدمت زیادی دارند و ده‌ها سال است که به طور مداوم برای برند سازی جذب مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه این هدایا بسیار توسعه پیدا کرده‌اند.‌
اگر نگاهی به انواع هدیه‌های تبلیغاتی از جمله ست هدایای نوروزی یا هدایای مدیریتی بیندازید، متوجه پیشرفت این هدایا خواهید شد. در حال حاضر بسته بندی شکیل و زیبای این هدایا و اقلام کاربردی آن‌ها می‌توانند برای مخاطبان یک برند بسیار جذاب باشند.

سرگذشت هدایای تبلیغاتی و رشد و توسعه آن تا به امروز

سرگذشت هدایای تبلیغاتی در ایران چگونه بود؟

اگر به فکر خرید هدیه تبلیغاتی هستید، بهتر است سرگذشت هدایای تبلیغاتی در ایران را هم بدانید. در سال ۱۹۹۰ میلادی که تاریخچه هدایای تبلیغاتی در کشورهای خارجی در اوج بودند، کم کم زمزمه به کار گیری این هدایا در کشور ما هم به وجود آمد.

تا این که برخی از برندهای قدیمی برای وفادار کردن مشتریان خود و همکاری با شرکت‌های بزرگ، اقدام به تهیه هدیه‌های تبلیغاتی متنوع کردند. این هدیه‌ها افزون بر این که کیفیت زیادی داشتند، کاربردی هم بودند و این بود که جذابیت آن‌ها را بیشتر می‌کرد. روز به روز هدیه‌های تبلیغاتی در ایران جذاب‌تر و مدرن‌تر شدند.

پس از آن، ست‌های هدیه به وجود آمدند و امروزه هم نسل جدیدی از این هدایا در حال رد و بدل شدن هستند. از گذشته تا به امروز از ست صنایع دستی ایرانی به عنوان بهترین نوع از هدایای ایرانی در تاریخچه هدایای تبلیغاتی یاد می‌شد.

در این ست فرش‌های نفیس، تابلوهای دستباف، وسایل چرمی و خیلی اقلام دیگر که کار دست هنرمندان ایرانی هستند، قرار دارند. این ست‌ها برای مشتریان خارجی یا حتی مشتریان داخل کشور بسیار جذاب و اثر گذارند.

بیشتر بخوانید: پرمصرف ترین هدیه های تبلیغاتی

بهترین هدایای تبلیغاتی چه ویژگی‌ هایی دارند؟

اگر نگاهی به سرگذشت هدایای تبلیغاتی و ویژگی‌های آن‌ها بیندازید، متوجه خواهید شد که بهترین هدیه‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. البته از قدیم الایام تا کنون برندها به دنبال هدیه‌ای هستند که کارآمد باشد و ویژگی‌های بهترین هدیه را نیز دارا باشد. یعنی کیفیت زیادی داشته باشد، دربرگیرنده لوگو و نام یک برند باشد و از همه مهم‌تر این که قیمت مناسبی داشته باشد.

بهترین هدایای تبلیغاتی چه ویژگی‌هایی دارند؟

چنانچه شما یک فروشگاه معتبر را برای خرید هر نوع از این هدایا انتخاب کنید، می‌توانید هدایای عالی را بخرید که به بهترین شکل ممکن مشتریان شما را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: هدایای تبلیغاتی چیست؟

حس هفتم از همین مراکز است که با خلاقیت و ایده‌پردازی تیم سرزنده خود، بسته‌ بندی زیبا و جذابی را برای هدایا باکیفیت در نظر گرفته است. پس با استفاده از هدایای تبلیغاتی حس هفتم در همان نگاه اول روی مخاطبان تاثیر خواهید گذاشت. جهت خرید و دیدن نمونه سرگذشت هدایای تبلیغاتی با ما در تماس باشید.

کلام آخر

در این مقاله در مورد سرگذشت هدایای تبلیغاتی صحبت شد. در صده هفدهم میلادی بود که شرکت‌های آمریکایی برای برندسازی خود تاریخچه هدایای تبلیغاتی را به کار بستند. از آن پس، شرکت‌های استرالیایی، کانادایی، نیوزلندی و … اقدام به تهیه هدایایی کردند که نام برند را در بر داشتند. تا این که امروزه هم خیلی از سازمان‌ها برای ارتقا و رشد یافتن، از این هدایا استفاده می‌کنند.

این هدایا انواع مختلفی دارند و در مناسبت‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند هزینه‌های تبلیغات را هم کاهش دهند. جهت خرید بهترین ست هدایای تبلیغاتی با ما در حس هفتم تماس باشید.

به مطالعه ادامه دهید: بهترین هدایای تبلیغاتی برای شرکت های صنعتی


سوالات متداول

قدمت هدایای تبلیغاتی چند سال است؟

هدایای تبلیغاتی چیزی در حدود ۲۴۰ سال قدمت دارد که اولین ایده اهدای این هدایا به سال ۱۷۸۹ در کشور آمریکا بازمیگردد و تا به امروز از این روش برای تبلیغاتی استفاده می شود

آیا هدایای تبلیغاتی امروزه نیز به اندازه گذشته موثر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله، این روش تبلیغاتی روشی است که تاثیر خود را در این سال ها به اثبات رسانده و تا ب امروز یکی از بهترین روش ها به حساب می آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *