هدیه

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی چیست؟ هدایای تبلیغاتی کادوهایی هستند که از طرف یک برند، شرکت، سازمان یا موسسه به مخاطبانی خاص اهدا می‌شوند. این مخاطبان گاهی مردم عادی و مشتریان بالقوه برند هستند و گاهی دیگر، شامل افرادی خاص می‌شوند که قبلا از مجموعه خرید کرده بودند و یا شریک تجاری آن هستند.

پک هدایای تبلیغاتی چیست؟ مجموعه‌ای از هدایا را دربرمی‌گیرد که نشان می‌دهند برند به فکر مشتریان خود بوده است. شاید در دنیای پر هیاهو و پیشرفته امروز، همه چیز با بیشترین تنوع و حرفه‌ای‌ترین فناوری‌های ساخت موجود باشد، اما حس جذاب عشق، توجه و اهمیت روزبه‌روز کمرنگ‌تر شده!

چه خوب است با اهدا هدایای تبلیغاتی خاص و کاربردی نشان دهید که برای مشتریان خود ارزش قائل می‌شوید و برایتان مهم است که ایشان در هر موقعیت چه نیازها و چه علاقه‌مندی‌هایی دارند. اما به‌راستی بهترین هدیه تبلیغاتی کدام است؟ چگونه بفهمیم مخاطب برند چه نوع هدیه‌ای را بیشتر می‌پسندد؟ چگونه از هزینه تبلیغات خود بهترین استفاده را ببریم؟

هدایای تبلیغاتی چیست و چگونه به رشد برند کمک می‌کنند؟

اولین و شاید مهمترین سوالی که در مورد هدایای تبلیغاتی خاص باید به آن پاسخ دهیم این است که هدایای تبلیغاتی چیست و چه تاثیری بر روان مخاطب دارند و چگونه به‌عنوان بهترین ابزار تبلیغاتی شناخته می‌شوند؟ برای پاسخ به این سوال نیازی نیست راه دور برویم!

همه ما انسانیم، حس شوق و اشتیاقی که برای دریافت هدیه تجربه می‌کنید را به‌خاطر بیاورید. حال این احساس را با حسی که زمان دریافت یک پیامک تبلیغاتی تجربه می‌کنید، مورد قیاس قرار دهید. اصلا این حجم از تنفر و تبلیغ گریزی با شوق و اشتیاق دریافت هدیه قابل قیاس نیست!

هدایای تبلیغاتی چیست‌؟ هدایای تبلیغاتی کمک می‌کنند به هیجان و شور و شوق کودکی بازگردیم. مخاطب شما با دریافت هدیه، شما را با ویژگی‌هایی همچون سخاوت، مهربانی و همچنین خلاقیت به‌خاطر می‌آورد. وقتی هدیه‌ای کاربردی را به فردی اهدا می‌کنید، او بسیار خوشحال خواهد شد.

هدایای تبلیغاتی چیست و چگونه به رشد برند کمک می‌کنند؟

چراکه احساس می‌کند جنسی ارزشمند را به‌طور رایگان دریافت کرده است! هدیه شما خصوصا اگر ماندگاری لازم را داشته باشد، در طی روزها مادام در معرض دید مخاطب قرار می‌گیرد و رد پای برندتان را در ذهن مخاطب پررنگ‌تر می‌کند.

 مزایای اهدای کادو تبلیغاتی یا هدایای تبلیغاتی چیست؟

 1. به احتمال زیاد مشتری که یکبار محبت شما را دیده، درصدد جبران است و از طرفی علاقه‌مند است باری دیگر از خدمات و محصولات شما استفاده کند.
 2. مشتری که از هدیه شما هیجان‌زده شده و به وجد آمده در هر جمعی که بنشیند، برند شما را به دوستان و آشنایان معرفی می‌کند و این‌گونه موج عظیمی از تبلیغات دهان به دهان به راه می‌افتد.
  توجه داشته باشید که تبلیغات دهان به دهان صدها برابر تاثیرگذارتر از تبلیغات پیامکی و تیزرها و… هستند. چراکه از طرف فردی معتمد و معتبر که خود از محصولات و خدمات راضی بوده، پیشنهاد می‌شوند.
 3. گاهی به‌طور غیرمستقیم نیز هدیه اهدایی شما باعث جذب مشتری و فروش بیشتر می‌شود. به‌عنوان مثال زمانی که فردی از یک ساعت دیواری با چاپ اختصاصی برند شما استفاده می‌کند، ممکن است افراد زیادی آن را ببینند و ترغیب شوند در مورد برند شما و محصولات و خدمتتان بیشتر بدانند.‌

مطلب پیشنهادی: اهمیت جعبه هدیه تبلیغاتی برای مدیران و کارمندان

کاربردهای انواع هدایای تبلیغاتی چیست؟

برخلاف تصور عموم هدایای تبلیغاتی خاص تنها مخصوص مشتریان عادی برند نیستند. تهیه و اهدا بسیاری از هدایا برای عده خاصی از مخاطبان برند صورت می‌گیرد. از جمله:

 • به‌عنوان مثال هدایای تبلیغاتی لاکچری که در مناسبت‌های مختلف، برای معرفی بیشتر برند به افراد کاربرد دارند، می‌توانند برای اهدا به مدیران خاص و شرکای تجاری تهیه شوند. این هدایا و خصوصا پک هدایای تبلیغاتی به‌خوبی و با کمترین هزینه، حسن نیت و فرهنگ والای سازمان را می‌رسانند و کمک می‌کنند ارتباط تجاری سودمند، راحت‌تر از قبل توسعه یابد‌‌.
 • دسته دیگر هدایا کاربرد درون سازمانی دارند. در مناسبت‌هایی مثل مناسبت روز پزشک، روز مهندس، روز مرد، روز زن و… برندهای هدفمند و موفق، برای کارمندان و پرسنل خود هدیه تهیه می‌کنند. این هدیه شاید در ظاهر هزینه‌ای اضافه بیاید. اما درواقع تاثیر شگفت‌انگیزی بر ارتقای کار پرسنل خواهد داشت.
 • پرسنل شرکت اگر مورد تقدیر قرار گیرند و بدانند که تلاش‌هایشان به هدر نمی‌رود، قطعا با انگیزه بیشتری فعالیت می‌کنند و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌دارند‌. از طرفی احساس تعلق در ایشان بر مسئولیت‌پذیری و تعهدی که نسبت‌به شرکت و چشم‌انداز آن دارند، خواهد افزود.

کاربردهای انواع هدایای تبلیغاتی خاص چیست؟

 • رویدادهای تجاری از جمله نمایشگاه‌ها و همایش‌ها نیز فرصت طلایی دیگری برای اهدا هدیه تبلیغاتی محسوب می‌شوند. در این فرصت جمعی از مخاطبان هدف به سمت غرفه شما جذب می‌شوند و می‌توانید با اهدا هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی بیشتر جذبشان‌ کنید!
  همچنین رویدادهای تجاری کوچک و بزرگ ملی و بین‌المللی، همه از جذابترین فرصت‌ها برای ارتباطات سودمند تجاری به‌شمار می‌آیند و از این لحاظ نیز نیازمند اهدا هدایای تبلیغاتی لاکچری هستند.
 • هدایای خوشآمدگویی! وقتی کارمند جدیدی به مجموعه‌تان اضافه می‌شود و یا در جلسه‌ای مهم، نوعی همایش یا کنفرانس مهمان‌هایی خاص دارید، هدایای شکیل و شایسته‌ای را تحت عنوان هدیه خوشآمدگویی اهدا نمایید. این هدیه تاثیر شگفت‌انگیزی را در روحیه مخاطب از همان بدو ورود به برند خواهد داشت و کمک می‌کند دیدگاه مخاطب از ابتدا مثبت‌تر شکل بگیرد‌.

مهمترین نکات هنگام خرید هدایای تبلیغاتی چیست؟

 1. در اولین گام سعی کنید به شناخت نسبی درباره عمده مخاطبان هدیه تبلیغاتی دست پیدا کنید. قطعا در خرید یک هدیه تبلیغاتی لاکچری نمی‌توان نظر تمام مخاطبان هدیه را لحاظ کرد. اما شناخت علایق مشترک عمده کاربران کمک می‌کند با کمترین هزینه، بازدهی خرید افزایش پیدا کند.
 2. پک هدایای تبلیغاتی به‌نسبت هدایای کوچک و تک، برای اهدا به رده مدیریت و شرکای تجاری مناسب‌تر هستند. این پک‌ها چند قلم هدیه شایسته و کاربردی را در خود جای می‌دهند و در همان ابتدا در نظر مخاطب پر و پیمان و ارزشمند جلوه می‌کنند!
 3. کیفیت چاپی که بر روی اقلام هدیه انجام می‌دهید، بسیار مهم است. لوگو و نام تجاری برندتان را با رنگ و اندازه و کیفیت مناسب بر روی هدایا چاپ کنید تا عمر تبلیغاتتان افزایش یابد.
 4. علاوه‌بر نوع و کیفیت هدیه، در طراحی بسته‌بندی و جلد آن نیز سخت پسند باشید. چراکه در اولین لحظه، بسته‌بندی شیک هدیه است که دیدی مثبت را در ذهن افراد ایجاد می‌کند.

برای خرید انواع هدایای تبلیغاتی خاص به مجموعه‌ای معتبر و حرفه‌ای مراجعه نمایید و تمام نکات فوق را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: 5 هدیه تبلیغاتی لاکچری


سوالات متداول

[rank_math_rich_snippet id=”s-8947c21f-e471-486a-8d41-d33c5f100dd1″]

یک نظر در “هدایای تبلیغاتی چیست؟

 1. آواتار صادقی صادقی گفت:

  هدایا با لوگو برند خودمون روشی هست که خیلی ها بهش باور ندارند، اما بسیار موثر در برند سازی و شاخته شدن برند هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *