هدیه

عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی

عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی

همه کسب‌ و کارها در مراحل مختلف فعالیت و خصوصا در ابتدای روند کاری خود، علاقه‌مند به انجام تبلیغاتی پربازده و ماندگار هستند. اما تنها کسی موفق به انجام چنین تبلیغاتی می‌شود که عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی را بشناسید و با در نظر گرفتن آن‌ها هزینه‌ای مناسب و به‌ هنگام را خرج تبلیغات نماید.

تفاوتی ندارد که به‌ تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اید و یا سال‌هاست که در صدر برندهای پرطرفدار بازار قرار دارید. باید حدود ۱۰ درصد سود و درآمد خود را صرف تبلیغاتی هوشمندانه نمایید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جلب خدمات و محصولات خود کنید.

شاید در نگاه اول، تصور کنید که هزینه تبلیغات به‌ وسیله هدیه‌های تبلیغاتی فراتر از انتظار و توانتان‌ است و به‌ هیچ عنوان بصرفه نمی‌باشد. اما واقعیت این است که این روش تبلیغاتی، پربازده‌ترین روش موجود در عصر فناوری است و کاربرانی که از تبلیغات فراری هستند، تنها به‌ وسیله هدایای تبلیغاتی است که وفادار برندمان می‌شوند.

همچنین این استراتژی تبلیغاتی با ماندگاری بسیار بالایی که دارد. در عین گستردگی مخاطبان هدف، تاثیر عمیقی بر مخاطبان می‌گذارد و اینطور است که به‌ عنوان روشی بصرفه و کارآمد شناخته‌ می‌شود. در ادامه با عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی بیشتر آشنا خواهیم شد و در همین حین برایتان پیشنهادات جذابی داریم.

۸ تا از مهمترین عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی

اگر مهمترین عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی را بشناسید، می‌توانید برآورد بهتری از هزینه تبلیغات داشته و از این طریق، بیشترین بازدهی را دریافت کنید. در ادامه مهمترین عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی را معرفی نموده و از آن‌ها برای بررسی و مقایسه نفیس ترین هدایا در ایجاد برندینگ و هدایای ارزان و بصرفه استفاده می‌کنیم. 

  1. جنس و مقدار متریال به‌کار رفته در هدایا

طبیعی است که قیمت اولیه هر کالا یا هدیه تبلیغاتی را، متریال سازنده هدیه تشکیل می‌دهد. از کوچکترین مواد اولیه‌ای که در ساخت یک هدیه تبلیغاتی صرف می‌شود، در هزینه نهایی آن تاثیر دارد و خصوصا زمانیکه به‌صورت عمده هدایایی را تهیه می‌کنید، این هزینه‌ها بیشتر نمایان می‌شوند.

۸ تا از مهمترین عوامل موثر در قیمت‌ گذاری هدایای تبلیغاتی

به‌ عنوان مثال طبیعی است که هدایای چوبی و صنایع دستی معرق کاری، هزینه‌ای چندین برابر هدایایی همچون دفترچه یادداشت کاغذی دارند و بخش قابل توجهی از این تفاوت قیمت، به متریال سازنده هدیه مربوط می‌شود.

  1. کیفیت متریال، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

برای صرفه‌ جویی در هزینه هدایای تبلیغاتی بهتر است هدایایی مقرون بصرفه‌ را انتخاب کنید که دارای متریال گران قیمتی نباشند. اما به‌هیچ عنوان شایسته نیست که از هدایای ساخته شده با متریال بی‌کیفیت و ارزان استفاده نمایید. انتخاب هدیه بی‌کیفیت و نه چندان ماندگار، این پیام را به مخاطبان القا می‌کند که شما برای مشتریان خود ارزش قائل نیستید و می‌خواهید کار را از سر خود باز کنید…

مطلب پیشنهادی: کاربرد هدیه تبلیغاتی در جذب مشتری

  1. پیچیدگی‌ روند ساخت و طراحی هدیه

برای شناخت عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی پس از فاکتور “متریال سازنده هدیه”، باید به زحمتی که برای ساخت آن کشیده شده، توجه کنید. بدیهی است که هدایای تبلیغاتی هنری همچون صنایع دستی و محصولات چوبی، وقت و انرژی بیشتری را از سازنده می‌طلبند و در مقایسه با هدایای سازمانی معمول‌ مثل سررسید، خودکار، ماگ و… هزینه بیشتری را باید برای آن بپردازید. 

  1. ابعاد بزرگتر هدیه و افزایش وقت، انرژی و زحمات ساخت

در مورد هدایای تبلیغاتی که در چند سایز ارائه می‌شوند، طبیعی است که قیمت هدایای بزرگتر، بیشتر باشد. به‌ عنوان مثال ست هدایای مدیریتی دیجیتال و همچنین ست هدیه‌های آرامش، دارای ابعاد متنوعی هستند که هر یک قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی متفاوتی دارد. دلیل این موضوع نیز کاملا روشن است. چرا که هدیه بزرگتر، زحمت، انرژی، متریال، تجهیزات و وقت بیشتری را طلب می‌کند و بر هزینه تولید و ارائه هدیه تبلیغاتی می‌افزاید.

  1. بسته‌بندی هدیه تبلیغاتی و هزینه‌های مربوط به آن

باید توجه داشت که اولین و تاثیرگذارترین آیتم در دیدگاه مخاطب در مورد هدیه تبلیغاتی، بسته‌بندی آن است و یک هدیه باکیفیت و کاربر پسند، بسته‌بندی بادوام دارد که از اندازه، شکل، رنگ و طرح مناسبی برخوردار است. هرچه جنس بسته‌بندی هدیه مقاوم‌تر باشد و اندازه آن بزرگتر، هزینه خرید هدیه افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: هدایای تبلیغاتی چیست؟

بسته‌بندی هدیه تبلیغاتی و هزینه‌های مربوط به آن

  1. نوع چاپ روی هدیه

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی، هزینه‌های مربوط به چاپ لوگو و نام تجاری برند است. برای چاپ نشان تجاری روی جنس‌های مختلف هدایا، روش‌های گوناگون چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر یک از این روش‌ها، هزینه خاصی دارند و هرچه باکیفیت‌تر باشند، طول عمر مفید تبلیغات را افزایش می‌دهند.

  1. قیمت ست هدیه بیشتر از هدیه تبلیغاتی تک

ست هدایای تبلیغاتی بیشتر مناسب مراسمات رسمی، جلسات، کنفرانس‌ها و سمینارها بوده و نسبت‌ به هدایای تک، از قیمت‌های بیشتری برخوردار هستند. چراکه شیوه چیدمان، بسته‌بندی و همچنین تعداد و ابعاد اقلام هدایا در ست هدیه‌ ها بیشتر از هدایای تکی است.

  1. فروشگاه ارائه‌ دهنده هدایای تبلیغاتی

فروشگاه‌های مختلف هدایای تبلیغاتی، برحسب موقعیت جغرافیایی، تخصص و سابقه فعالیت خود، هزینه‌های متفاوتی را برای طراحی آیتم‌های گوناگون هدیه درنظر می‌گیرند. بنابراین لازم است نحوه قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی در فروشگاه‌های حرفه‌ای و معتبر را مورد قیاس قرار دهید تا انتخابی بصرفه و باکیفیت داشته باشید.

عوامل موثر در قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی ارزان

هدایای تبلیغاتی ارزان، هدایایی بی‌کیفیت و کم‌ ارزش نیستند. بلکه هدایایی مقرون بصرفه هستند که در تیراژ بالا و برای تحت تاثیر قرار دادن، مخاطبانی گسترده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای آشنایی با ۴ مورد از صنایع دستی هدیه‌ای برای تبلیغات می‌توانید این مطلب را بخوانید و با این اجناس آشنا شوید.

این هدایا را می‌توانید برای رویدادهای تجاری مثل نمایشگاه‌ها تهیه نمایید و از طریق آن‌ها بیشترین اثرگذاری را بر مخاطبان هدف خود داشته باشید. جاکارتی چرمی، دفترچه یادداشت، خودکار تبلیغاتی، از جمله این هدایای بصرفه هستند که در تیراژ بالا تاثیرگذاری خود را نشان می‌دهند.

عوامل موثر در قیمت‌ گذاری هدایای تبلیغاتی ارزان

قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی نفیس و گران‌ قیمت

در مقابل هدایای ارزان که در تیراژ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. هدایای نفیس و گران‌ قیمتی قرار دارند که برای روابط خاص تجاری و مهمانان ویژه برند انتخاب می‌شوند. این هدایا، با ارزش مادی و معنوی که دارند.

شان و فرهنگ سازمانی برند را به نمایش می‌گذارند و تا همیشه در خاطر افراد خاص برند ماندگاری خواهند داشت. اگر به‌دنبال چنین هدایایی هستید، آیتم‌هایی چون صنایع دستی، کتب نفیس و… ممکن است برایتان جذاب و کاربردی باشد.

هدایای موجود در مجموعه بزرگ قیمت‌‌ گذاری هدایای تبلیغاتی حس هفتم در هزینه و کاربرد، تنوع بسیار بالایی دارند و حق انتخاب خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید: هدایای تبلیغاتی برای سازمان های دولتی


سوالات متداول

چند عامل در قیمت هدایای تبلیغاتی موثر است؟

در قیمت گذاری هدایای تبلیغاتی ۸ عامل اصلی وجود دارد که اصلی ترین مورد در تعیین این قیمت ها کیفیت و متریال استفاده شده در ساخت این هدایا است.

آیا تعداد سفارش هدایای تبلیغاتی در قیمت آنها تاثیرگذار است؟

بله، تعداد سفارش هرچه بیشتر باشد قیمت هر محصول مقداری کاهش می یابدتا هم فروش بیشتر برای فروشنده صورت بیرد هم خرید تعداد بیشتر محصول برای خریدار با بودجه آن ایجاد شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *