هدیه

کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی

کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی

صحبت از کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی است. آسمان آبی یا دریای بی‌کران را به یادآورید، چه حسی در شما ایجاد شد؟ احتمالاً جواب بیشتر شما احساس آرامش است. حالا به سرخی آتش یا غروب خورشید فکر کنید، چه احساسی دارید؟ رنگ قرمز نماد شور و هیجان است و توجه مخاطب را در کسری از ثانیه جلب می‌کند.

هدایای تبلیغاتی متنوعی برای جلب نظر مخاطب وجود دارد که این موضوع ارتباط مستقیم با میزان خلاقیت شما دارد. رقبای شما نیز به‌راحتی از همین هدایا و ایده‌ها استفاده می‌کنند. سؤال اینجاست، چه گونه کسب‌ و کار خود را از دیگر برند‌ها متمایز کنید؟ جواب یک کلمه است، رنگ.

غرفه‌های نمایشگاه، افتتاح شعبه‌های جدید و مناسبت‌های خاص زمان‌های مناسبی برای سفارش هدایای تبلیغاتی هستند. آگاهی از کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی مخاطبان معمولی را به مشتریانی وفادار تبدیل می‌کند. مشتریان وفادار تضمین‌کننده‌ی دوام و درآمد یک برند نوپا در درازمدت هستند.

توجه به اهمیت رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی از نکات کلیدی در انتخاب یک هدیه‌ی مخاطب‌پسند و ویژه است. مطالعه‌ای با عنوان «تأثیر رنگ بر بازاریابی» ثابت کرد که تا حدود ۹۰ درصد از تصمیم‌های فوری مصرف‌کنندگان درباره یک محصول تنها بر اساس رنگ است. انتخاب کدام رنگ مسیر مشتری را به سمت برند شما کج می‌کند؟ با این مقاله همراه باشید تا استراتژی صحیحی برای برندتان استفاده کنید.

کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی و چه رنگ هایی انسان را جذب می کند؟

چه رنگی برای نماد یک برند مناسب است؟ چه رنگی برای افزایش جذابیت هدایای تبلیغاتی مناسب است؟ زمان شروع و توسعه‌ی یک برند سؤالات زیادی به ذهن سرمایه‌گذار برای ایجاد یک طرح و رنگ نوین در جذب بیشتر مخاطب می‌رسد. جواب همیشه یک جمله است: «به عوامل مختلف بستگی دارد».

کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی و چه رنگ هایی انسان را جذب می کند؟

محصولی که تولید و خدماتی که ارائه می‌شود نقش اساسی در انتخاب رنگ برای ایجاد حس و حال خوب و جذب مخاطب دارد. رنگ انتخابی در نگاه اول شخصیت برند را نشان می‌دهد و در نحوه نگرش مشتری تأثیر می‌گذارد.

انتخاب رنگ باید در جهت شخصیتی باشد که قصد دارید در ذهن مخاطب بسازید. در نتیجه از خود بپرسید: می‌خواهم شخصیت برندم چگونه باشد و چگونه می‌توانم از رنگ برای انتقال آن شخصیت استفاده کنم؟ رنگ باید پیام برند شما را مستقیم به مخاطب برساند.

رنگ‌هایی را انتخاب کنید که شما را از رقبای خود متمایز کند. چه رنگ‌هایی انسان را جذب می‌کند؟ انتخاب رنگ‌های اصلی برای هدایای تبلیغاتی پیوند عاطفی محکم‌تری با برند شما ایجاد می‌کند.

کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی (رنگ های جذاب)

  • قرمز: انتخاب این رنگ یک حرکت جسورانه برای تیم بازاریابی است. این رنگ در کنار القاء احساس شور، هیجان و جسارت، می‌تواند احساس خشم، ناراحتی و استرس را نیز القاء کند. قرمز رنگ قدرتمندی برای برند‌سازی و هدایای تبلیغاتی است. استفاده از این رنگ فریاد می‌زند: «به من نگاه کن».
  • آبی: به‌طور‌ کلی مظهر آرامش است و برای نشان‌دادن احساس صلح و آرامش در هدایای تبلیغاتی کاربرد دارد. رنگ آبی معمولاً در تضاد با قرمز قرار دارد و برای انتقال احساس اعتماد و اطمینان به برند توسط بازاریاب انتخاب خوبی است.
  • سبز: یک رنگ فوق‌العاده برای شرکت‌هایی با ایده‌های جدید و خلاق است. سبز تازه و جوان است و همیشه خبر از شروع مهمی دارد. سبز سرشار از نشاط و شادابی است و حس مثبتی در مخاطب ایجاد می‌کند. این رنگ برای شرکت‌های مرتبط با محیط‌زیست ایده‌آل است.
  • زرد: رنگی سرگرم‌کننده و نشاط‌آور است و همیشه لبخند بر لبان مشتری می‌نشاند. رنگ زرد با نور خورشید، بهار و تابستان و فعالیت‌های خارج از خانه مرتبط است. رنگی شادی‌آور است و استفاده از آن در هدایای تبلیغاتی پیام خوبی برای مخاطب دارد.
  • سیاه: رنگی رسمی، اشرافی و حرفه‌ای است، اما در صورت استفاده بیش از حد احساس افسردگی را منتقل می‌کند. ترکیب مشکی با نقره ای احساس قدرت و موفقیت به مخاطب می‌دهد. لیموزین‌ها و اتومبیل‌های لوکس اغلب مشکی و نقره‌ای هستند. ترکیب این دو رنگ نشان از قدرت برند شما دارد.

روانشناسی رنگ ها در هدایای تبلیغاتی

روانشناسی رنگ‌ها در هدایای تبلیغاتی یکی از جالب‌ترین و جذاب‌ترین جنبه‌های بازاریابی است. روانشناسی رنگ، کاربرد حس و رنگ در یک هدیه تبلیغاتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ خوب و چگونگی تأثیر رنگ‌ها بر حس و رفتار مشتری را مطالعه می‌کند. مطالعات روانشناسی رنگ‌ها از زمان ایجاد یک برند تا بازاریابی آن و بررسی احساس مشتری با دیدن رنگ انتخابی ادامه دارد.

همیشه دستورالعمل مشخصی برای انتخاب رنگ یک برند وجود ندارد. شاید این جواب کمی ترسناک و گمراه‌کننده به نظر برسد، اما حقیقت است. خبر خوب اینکه: مطالعه در مورد روانشناسی کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی به شما در این زمینه کمک زیادی می‌کند.

عوامل زیادی در انتخاب رنگ جذاب و مناسب یک برند دخالت دارند. قدم اول تعیین نوع مخاطبان هدف است. برند شما مخصوص چه سن یا جنسی است. چه رده‌های شغلی را در برمی‌گیرد و … . قدم دوم شناخت رقیبان است. بازاریاب شرکت یا برند شما باید یک برنامه‌ی مشخص برای شناخت دقیق رقبای شما داشته باشد.

روانشناسی رنگ ها در هدایای تبلیغاتی

شما باید همیشه یک‌قدم جلوتر از آن‌ها حرکت کنید. قدم آخر و مهم شما پایبندی به هویت شرکت خود است. رنگ‌های هدایای تبلیغاتی بیانگر هویت شرکت شما هستند. همین فرصت کوتاه می‌تواند مشتریان بالقوه را به مشتریان دائم تبدیل کند. آگاهی از این نکات در کنار آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها در هدایای تبلیغاتی به ایجاد یک حس ماندگار و پیوند قوی بین مخاطب و برند کمک می‌کند.

آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها در هدایای تبلیغاتی شما را به مخاطبی هوشیار تبدیل می‎‌کند. به همین علت است که شما باید از کاربرد رنگ و حس در هدایای تبلیغاتی آگاهی داشته باشید. دفعه بعد که وارد یک فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ شدید به رنگ بسته‌بندی‌ها توجه بیشتری کنید. بخش بازاریابی شرکت‌ها با این استراتژی مشتریان را به خرید کالاهایی که نیاز ندارند ترغیب می‌کنند.

شما ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: آداب شرکت در نمایشگاه

چگونه با انتخاب رنگ به برند خود هویت دهیم

انتخاب رنگ‌های تأثیر‌گذار در هدایای تبلیغاتی و برند‌سازی صحیح نقش مهمی در جذب مشتری و متقاعدکردن او در انتخاب برند شما دارد. در‌ حالیکه درک یک فرد از یک رنگ به تجربیات شخصی او بستگی دارد، اما باید قبول کنیم که در مورد بیشتر رنگ‌ها یک احساس کلی و مشابه وجود دارد.

مثلاً آبی شما را آرام می‌کند و قرمز به هیجان می‌اندازد. رنگ هدایای تبلیغاتی باید در ارتباط مستقیم با هویت و برند شما باشد و به مخاطب احساس نزدیکی و تعلق خاطر بدهد.


سوالات متداول

آیا رنگ در انتخاب هدایای تبلیغاتی اهمیتی دارد؟

رنگبیشتر از آنچه که به نظر بیاید تاثیرگذار در روحیه انسان هستند، شما باید با توجه به حیطه کاری خود و موضوع شغلتان هدایایی را انتخاب کنید و انتخاب رنگ مناسب برای این هدایا نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب هدایا است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *