داستان حس هفتم

رازهای موفقیت در شروع کسب و کار

رازهای موفقیت در شروع کسب و کار

رازهای موفقیت در شروع کسب و کار : علیرغم اینکه هزاران راه برای موفقیت در کسب‌و‌کار وجود دارد، از هر ۴ کسب‌و‌کاری که شروع به فعالیت می‌کنند، تنها یکی بیش از ۱۵ سال دوام می‌آورد و به مرحله بهره‌وری می‌رسد. اما چرا؟ به‌راستی مهمترین رازهای موفقیت در شروع کسب و کار چه هستند و چه کسانی می‌توانند در مسیر پرچالش کسب‌و‌کارها خصوصا در ایران ماندگار شوند؟

اگرچه بسیاری از افراد، ثروت و موفقیت کسب‌و‌کارهای بزرگ و غول‌آسا را نتیجه شانس و اقبال می‌دانند. اما همانطور که مدیران بزرگ عقیده دارند، شانس با کسی است که تا نفس آخر جنگیده و لایق این حمایت از سوی کائنات است!

تلاش، پشتکار، انگیزه و صبر از اصلی‌ترین رازهای موفقیت در شروع کسب و کار به شمار می‌روند که پس از فراگیری مهارت‌های سازمانی غوغا می‌کنند. اما در کنار این‌ها، رازهایی وجود دارد که ما از آن بی‌خبریم! رازهایی به ظاهر ساده که هرکس با اطمینان به آن‌ها گام برداشته، ورق زندگی‌اش را به کلی برگردانده است. اما این رازها چه هستند؟

مطلب پیشنهادی: ۵ پیشنهاد برای هدایای تبلیغاتی الکرتونیکی

7 تا از رازهای موفقیت در شروع کسب و کار

در ادامه از ۷ راز مهمی پرده برمی‌داریم که از نظر غول‌های کارآفرینی و کسب‌و‌کارهای بزرگ مهمترین رازهای موفقیت در شروع کسب و کار هستند:

  1. به راه خود عشق بورزید و تشنه هدفتان باشید!

برای شروع کسب‌و‌کار حوزه‌ای را پیدا کنید که عاشقش هستید. مدیران بزرگ می‌گویند برای پیدا کردن کاری که عاشقش هستید، باید از خود بپرسید که آیا اگر برای این کار قرار نباشد هیچ پولی دریافت کنم، باز هم انجامش می‌دهم؟

7 تا از روش های موفقیت در شروع کسب و کار

البته که علاقه یکی از لازمه‌های بکارگیری رازهای موفقیت در شروع کسب و کار است. اما توجه داشته باشید که به هیچ وجه کافی نیست. این یک روش ثابت شده و همیشگی برای موفقیت است که تشنه اطلاعات باشید و از هر طریق که می‌توانید، تخصص خود را ارتقا دهید. اما پس از اینکه اطلاعات کافی را به دست آورید، کمال‌گرای افراطی نباشید و برای شروع تعلل نکنید.

  1. رویا پردازی از موفقیت در کسب و کار خود داشته باشید

یکی از رازهای موفقیت در شروع کسب و کار این است که مدل کوچکی از رویای خود را ترسیم کنید و از یک قدم کوچک به‌ سمت اهداف بزرگتان قدم بردارید. فراموش نکنید که کمال‌گرایی دشمن پنهان آرزوهای شماست و نمی‌گذارد به این سادگی‌ها آغاز کنید.

از کوچکترین و ابتدایی‌ترین چیزها شروع نمایید و بی‌توجه به مسیر پرچالش و تاریک، اولین مرحله را طی کنید. پس از مدتی خودتان شگفت‌زده خواهید شد که چقدر ساده مسیر رشد را می‌پیمایید و به رویاهایتان نزدیک می‌شوید! یادتان باشد که اینستاگرام در ابتدا تنها ۱۲ کارمند داشت و کوکاکولا با فروش ۲۵ بطری کار خود را آغاز کرد..‌.

بیشتر بخوانید: هدایای تبلیغاتی لاکچری مناسب چه مناسباتی است؟

  1. درباره رازهای موفقیت در شروع کسب و کار نتیجه محور نباشید!

برخلاف چیزی که بسیاری از افراد فکر می‌کنند، خوش‌بینی و واقع‌بینی متضاد هم نیستند. بلکه در کنار هم، ترکیب برنده‌ای را می‌سازند که موجب موفقیت کسب‌و‌کار می‌شود. برای رشد، باید خوشبین باشید. اما این بدان معنا نیست که چشم روی حقایق ببندید.

درباره رازهای موفقیت در شروع کسب و کار نتیجه محور نباشید!

بلکه وضعیت فعلی‌تان را در نظر بگیرید و بی‌توجه نسبت به نتیجه، تلاش کنید. به توانایی‌های خود ایمان داشته باشید و بدانید که با تلاش و پافشاری بر مسیر درست قطعا موفق می‌شوید! (این دقیقا دیدگاهی است که در کودکی داشتید و با استفاده از آن، پس از هزار بار زمین خوردن، راه رفتن را آموختید!)

  1. رازهای موفقیت در شروع کسب و کار؛ اهداف و برنامه‌ریزی‌تان را مکتوب کنید!

وقتی اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتتان مکتوب شوند، ۷۰ برابر بیشتر از برنامه‌ریزی ذهنی شانس تحقق خواهند داشت. مسیرتان شفاف می‌شود و ذهنتان، خود را وادار به انجام آن خواهد کرد. نوشتن، از بهترین رازهای موفقیت در شروع کسب و کار است که اتاق شلوغ ذهن را سروسامان می‌دهد و می‌گوید که الان دقیقا به چه چیزی نیاز دارید!

با نوشتن اهداف و برنامه‌هایتان شاهد تیک زدن آن‌ها هستید و انگیزه خود را برای ادامه راه پیدا می‌کنید. یادتان نرود که برای موفقیت باید برنامه پویایی داشته باشید و با پدیدار شدن موانع و وقایع پیش‌بینی نشده، آن را آپدیت کنید.

  1. روش های موفقیت در شروع کسب و کار؛ برای تبلیغات صبر نکنید!

هیچگاه برای انجام تبلیغات و صرف هزینه در این حوزه صبر نکنید. چراکه کسب سود و درآمدی که انتظارش را دارید، در گرو همین تبلیغات است. اغلب کسب‌و‌کارهای موفق حدود ۵ تا ۱۰ درصد درآمد خود را صرف تبلیغات می‌کنند.

اما فقط تبلیغاتی که از بازده آن اطمینان دارند. هدایای تبلیغاتی از پربازده‌ترین رازهای موفقیت در شروع کسب و کار هستند که به شبکه‌سازی برند نیز کمک می‌کنند و با خلق عشق و ارزش، اعتماد مشتریان را جلب می‌سازند.

مطلب پیشنهادی: چه هدایایی برای آژانس های هواپیمایی برای تبلیغات مناسب است؟

  1. از یک مربی موفق و باتجربه کمک بگیرید!

اگر در اطراف خود، شخصی دارای کسب‌و‌کاری موفق را دارید، حتی اگر حوزه فعالیتش با شما فرق می‌کند، از او مشورت بخواهید. با وجود یک مربی باتجربه می‌توانید موانع راه را بهتر بشناسید و هوشمندانه، کنارشان بزنید. حتی اگر در دنیای واقعی این امکان برایتان وجود ندارد، از طریق اینترنت و بستر مجازی، به‌دنبال افراد همفکر و باتجربه بگردید و بدون غرور کاذب، از ایشان بیاموزید!

از یک مربی موفق و باتجربه کمک بگیرید

  1. خیلی سریع کاره خود را شروع کنید

 افراد موفق می‌گویند: “آنچیزی که در آرزویش هستید، پشت دیوار ترس‌هایتان پنهان شده است!”. این واقعا حقیقت دارد اما نباید بی‌گدار به آب بزنید. شرایط را بررسی کنید و بهترین و بدترین احتمال ممکن در نتیجه انجام ریسک را در نظر بگیرید. سپس بدترین حالت را تصور کنید و برای آن چاره بجویید. اگر فکر می‌کنید که می‌توانید با آن کنار بیایید، به توانایی‌هایتان اعتماد کنید و بپرید. چراکه اگر حالا نپرید، تا همیشه همینجایی می‌مانید که هستید!

سخن پایانی

در طول این نوشته با ۷ تا از بهترین رازهای موفقیت در شروع کسب و کار آشنا شدیم که شاید به ظاهر خیلی ساده باشند، اما با استمرار و خوشبینی می‌توانند بهترین نتایج را رقم بزنند. برای شروع منتظر کسب اطلاعات بیشتر و مساعد شدن شرایط محیطی نباشید.
منتظر نباشید که سود بیشتری کسب کنید تا تبلیغات انجام دهید. بدون ترس از نتیجه، راهکار محور باشید و قدم‌های کوچک و مستمر بردارید تا از نتیجه کار متحیر شوید!

بیشتر بخوانید: چه هدایایی برای شرکت های تجاری مناسب است؟


سوالات متداول

چند روش برای موفقیت در کسب و کار وجود دارد؟

به طور کلی روش های زیادی وجود دارد اما ما در این مطلب چکیده ای از ۷ روش اصلی که برای رسیدن به موفقیت در هر کسب و کاری لازم است را جمع آوری کرده ایم و با شما در این مقاله به اشتراک گذاشته ایم

آیا تبلیغاتی تاثیری در موفقیت در کسب و کار دارد؟

هیچگاه برای انجام تبلیغات و صرف هزینه در این حوزه صبر نکنید. چراکه کسب سود و درآمدی که انتظارش را دارید، در گرو همین تبلیغات است. اغلب کسب‌و‌کارهای موفق حدود ۵ تا ۱۰ درصد درآمد خود را صرف تبلیغات می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *