هدیه

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب

بازاریابی کسب‌ و کار شما با نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب سفارشی یک روند آهسته است و شما به راحتی نمی‌توانید موفقیت خود را از نظر سود و زیان بسنجید. هدف از بازاریابی تبلیغاتی، تقویت دسترسی و شناخت، ایجاد منبع بلند مدت در تجارت جدید است.

تقریباً از هر 10 نفر، 8 نفر بین یک تا ده محصول تبلیغاتی دارد. از بین این افراد، 53 درصد از هدایای سازمانی به صورت هفتگی استفاده می‌کنند و به این صورت از طریق تماس مکرر با برند شما، افراد با تجارت شما نیز آشنا می‌شوند.

با این حال، به سادگی نمی‌توان جامعه خود را با استفاده یک هدیه تبلیغاتی اشباع کرد. از هر پنج نفر، یک نفر از هدیه خود به طور کل صرف نظر می‌کند. با این حساب آیا مردم به طور مرتب از هدایای تبلیغاتی شما استفاده می‌کنند یا صرفا به جهت کنجکاوی در دفعات اول آن را امتحان می‌کنند؟

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب برای مشتریان

کالاهای تبلیغاتی فقط هنگامی که بازده سرمایه گذاری را برای شما فراهم کنند، سودمند خطاب می‌شوند. پس همیشه مواردی را انتخاب کنید که برای مشتریان مفید و کاربردی باشد.

ایجاد انگیزه در مخاطب به جهت استفاده از کالا، برند شما را در معرض دید بسیاری از مشتریان بالقوه قرار می‌دهد. حتی ممکن است با چند استراتژی خوب این روند ماندگاری را ایجاد کنید، اما آیا تضمین می‌کنید که به نتایج مثبتی دست پیدا خواهید کرد؟!

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب برای مشتریان

برای راهنمای خرید هدایای تبلیغاتی مناسب، بد نیست این نکات را دنبال کنید تا بتوانید در مجموع به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

در ذهن یک هدف مشخص داشته باشید

قبل از غرق شدن در بودجه بازاریابی خود، تصور کنید که دقیقا می‌خواهید چه کاری انجام دهید. در غیر این صورت، شما با هزینه‌های تبلیغاتی بسیار زیاد هم به نتیجه مناسبی نخواهید رسید. نتیجه ایده‌آل شما برای یک تبلیغات چیست؟ آیا در تلاش هستید تا شناخت برند را در منطقه خود افزایش دهید یا افراد را به یک تجارت جدید علاقه‌مند کنید؟ آیا به دنبال به دست آوردن چند مشتری با ارزش در یک بازه زمانی خاص هستید؟

اهداف شما باید تعیین کند که چه مقدار پول و تلاش برای پروژه اختصاص داده‌اید. طراحی کالاهای تبلیغاتی سفارشی راهی هوشمندانه برای هدف قرار دادن بازار مشتریان در هنگام داشتن محصولات رده بالا یا مخاطبین خاص است.

از طرف دیگر، موارد تبلیغاتی ساده و کم هزینه باعث افزایش آگاهی از برند در بین مخاطبان عام می‌شود. به‌طور مثال در آمریکا، تقریباً 90 درصد مردم به یاد دارند، پیراهن تبلیغاتی که دریافت کرده‌اند مربوط به چه برند و تجارتی بوده است.

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب با محصولات جذاب

از بسیاری جهات، شما برای ایجاد محصولات تبلیغاتی سفارشی گزینه‌های نامحدودی دارید. اما بدیهی است، یک تجارت کوچک به ریسک‌های بزرگی دست
نخواهد زد و در مقابل سعی بر استفاده از روش‌ها و محصولات جاافتاده می‌کند. با این وجود، یافتن یک محصول تبلیغاتی متفاوت که نتایج مورد نظر شما را ارائه می‌دهد، گزینه دور از دسترسی نخواهد بود.

از نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب که میتوان الهام گرفت از هر محصول در موفقیت بخش‌های مختلف کارساز بوده‌اند، الهام بگیرید.

مطالعه تأثیرات تبلیغات، در سال 2016 آمار مفیدی در مورد محصولات تبلیغاتی که مردم دوست دارند، نشان داد. بر این اساس :

    58 درصد از مردم در ایالات متحده پیراهنهای تبلیغاتی دارند

    50 درصد مردم کیف‌های تبلیغاتی، ابزار نوشتن و یا لباس تبلیغاتی دارند

    45 درصد افراد فلش مموری تبلیغاتی هدیه گرفته‌اند

    41 درصد کلاه دریافت کرده‌اند

    41 درصد مردم هدایای اداری گرفته‌اند

    29 درصد افراد تقویم تبلیغاتی دارند

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب با محصولات جذاب

محصولی را انتخاب کنید که کاربردی‌ترین ارزش را به مشتریان شما ارائه دهد. برای تأثیر بیشتر، سعی کنید گزینه‌ای که به صنعت شما مربوط می‌شود را انتخاب کنید. یا اگر مشتریان شما عمدتا متخصص مشاغل هستند، ممکن است وسایل اداری میز و فلش مموری از پیراهن مفیدتر باشد.

روحیه مخاطبان در نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب

هرچه بیشتر در مورد مشتریان خود اطلاعات داشته باشید، ایجاد تصوری که ماندگار باشد، آسانتر است. عواملی مانند سن، جنسیت، وضعیت خانواده و شغل نقش بزرگی در چگونگی مشاهده مشتریان نسبت به ارزش‌گذاری محصولات تبلیغاتی ایفا می‌کنند.

در مورد نوع افرادی که هدف قرار می‌دهید و سبک‌های زندگی آنها فکر کنید. آیا شما به مشتری یا مشاغل نگاه دارید؟ مرد یا زن؟ بزرگسالان یا جوان‌ترها؟ والدین یا افراد مجرد؟ ورزشکاران چطور؟ متخصصان تجارت؟ بازرگانان ماهر؟ این یافته‌های کلیدی به خوبی در انتخاب هدیه تبلیغاتی نقش ایفا می‌کنند. به طور نمونه:

    خودکار و روان‌نویس تبلیغاتی بهترین تعادل هزینه و برداشت بازاریابی را ارائه می‌دهند

    زنان بین 18 تا 24 ساله به احتمال زیاد صاحب کیف دستی هستند

    بزرگسالان و سالخوردگان به احتمال زیاد صاحب تقویم تبلیغاتی هستند

    افراد بین 18 تا 34 سال، اغلب دارای میز و ابزار اداری بیشتری هستند 

    مردان به احتمال زیاد صاحب فلش مموری و لباس تبلیغاتی هستند

در حالی که این بینش‌ها یک نقطه شروع عالی هستند، تجربه شخصی شما با مشتریان بهترین منبع اطلاعات است. از مشتری خود بازخورد بگیرید تا دریابید که کدام محصول را دوست دارند و در اطراف خود نگه‌ می‌دارند. به عبارت دیگر طول عمر محصول را اولویت برتر خود قرار دهید.

بزرگترین فایده استفاده از محصولات تبلیغات توانایی آنها برای تبدیل شدن به بخشی روتین از زندگی مشتریان است. هنگامی که مشتریان هفته‌ای چندین بار از محصول شما استفاده می‌کنند، برند تجاری شما را در مقابل افراد جدید قرار می‌دهد. تکرار تماس با شما باعث ایجاد علاقه در افرادی می‌شود که با تجارت شما آشنا نیستند و آنها را ترغیب می‌کند تا در صورت نیاز، از شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اگر قصد خرید هدیه دیجیتالی دارید مقاله راهنمای خرید فلش مموری تبلیغاتی را قبل از خرید مطالعه کنید تا در انتخاب دچار اشتباه نشوید.

هدایای تبلیغاتی خود را قابل پوشیدن کنید

به‌طور کلی، پوشیدنی‌ها بالاترین میزان موفقیت را دارند. زیرا برند شما را بصورت جسورانه و بصری نمایش می‌دهند. به جای اینکه بیش از اندازه پوشیدنی‌ها را با آرم‌های غول پیکر شلوغ کنید، از طرح گرافیکی چشم‌نواز یا برچسب‌های تبلیغاتی چشمگیر استفاده کنید که بدون زشت نشان دادن محصولات، به مشاغل شما مربوط می‌شود.

هدایای تبلیغاتی خود را قابل پوشیدن کنید

هدف‌گیری محیطی محصولی را انتخاب می‌کند که برای استفاده در محیط خانه یا محل کار مشتری استفاده شود. به عنوان مثال، یک فرد معمولی برای مدت زمان 14 ماه وسایل اداری و ابزار میز و به مدت 12 ماه تقویم‌ها را نگه می‌دارد. اگر محصولی را برای استفاده روزانه تهیه کرده‌اید، بهتر است بدانید مشتریان انگیزه بیشتری برای نگهداری طولانی از آن دارند.

بیشتر بخوانید: چه هدایای تبلیغاتی می تواند معرف برند شما باشد

نحوه انتخاب محصولات تبلیغاتی جذاب با کاربرد بالا

آیا مشتریان شما اغلب اسنادی را امضا می‌کنند؟ به طور مداوم گوشی خود را شارژ می‌کنند؟ درگیر بسیاری از فعالیت‌های بدنی هستند؟ حل یک مشکل روزانه قطعا می‌تواند دلیل خوبی برای انتخاب یک محصول تبلیغاتی باشد. چنانچه فعالیتی که شما برای ایجاد موارد تبلیغاتی انجام داده‌اید را با فعالیت‌های گذشته‌تان مقایسه نکنید، تلاشتان بی‌فایده خواهد بود.

می‌توانید از نظرسنجی‌ها و اشکال دیگر بازخورد برای جمع آوری بینش در مورد تلاش‌های بازاریابی خود استفاده کنید. دریابید که چه کسی به مشتریان جدید پیوسته و از آنها بخواهید که آیا تاکنون محصولات تبلیغاتی را دریافت کرده‌اند یا خیر. سپس به میزان زضایت‌مندی آنها بپردازید و هیچ چیز را از نظر
نیندازید.

یک قدم جلوتر بروید و از مشتریان موجود که به‌طور مداوم از محصولاتتان استفاده می‌کنند تشکر کنید. با مشتریان وفادار در مورد انواع محصولات تبلیغاتی محبوب خود صحبت کنید. انجام این دست کارها و توجه به جزییات علاوه بر کمک در انتخاب هدایای تبلیغاتی ، در بهبود وضعیت اقتصادی کسب‌ و کارتان نیز کمک شایانی خواهد کرد.