راهنمای خرید

راهنمای انتخاب هدایای نمایشگاهی

راهنمای انتخاب هدایای نمایشگاهی

راهنمای انتخاب هدایای نمایشگاهی : چه شما اسم آن را هدیه‌ی تبلیغاتی بگذارید، چه هر اصطلاح دیگری، شرکت کنندگان در هر نمایشگاهی، تعداد بی‌شماری از هدایا و کالاهای جذاب مختلفی را برای جذب و کشاندن بازدیدکنندگان برای غرفه‌ی خود در نظر می‌گیرند.

بهترین هدیه‌ی تبلیغاتی می‌تواند موجب ایجاد رغبت در بازدیدکنندگان و تبدیل آن‌ها به مشتری شود و پیام بازاریابی شما را به ذهن آنها منتقل نماید. بدین ترتیب احتمال اینکه بازدیدکننده پس از اتمام تاریخ نمایشگاه به شما رجوع کند، بالا می‌رود.

در این راهنما، ما چند نکته‌ی کاربردی برای انتخاب و توزیع موثرترین و محبوب‌ترین هدایای نمایشگاهی را بازگو می‌کنیم. در صورتی که قصد دارید در یک نمایشگاه خوش بدرخشید و از رقبایتان متمایز شوید، این مطلب را به خاطر داشته باشید.

راهنمای انتخاب هدایای نمایشگاهی کاربردی و جذاب

حال بیایید با هم این راهنما در خصوص چگونگی انتخاب و عرضه‌ی هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی را مرور کنیم.

هدایای تبلیغاتی حتما “یک” ویژگی ثابت ندارند و می‌توانند از دیدگاه‌های مختلفی تهیه شوند. هم شما می‌توانید هدایا را با توجه به کاربرد و ماهیت کسب و کار خود تهیه کنید تا به نوعی یادآور زمینه‌ی فعالیت شما باشد.

راهنمای انتخاب هدایای نمایشگاهی کاربردی و جذاب

 

هم می‌توانید به سادگی  هرچه تمام‌تر، جذاب باشید. به ابزاری که در بین وسایل روزمره‌ی یک آقا یا خانم پیدا می‌شود فکر کنید. جاکلیدی، خودکار، چراغ قوه، متر و… همه‌ی این موارد هم می‌توانند به عنوان هدیه در نظر گرفته بشوند تا شما به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید.

زمانی هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه‌ها موثر است که محصولات قدرت دلربایی و فریبندگی بازدیدکنندگان در رویداد را داشته باشند، بنابراین هدیه‌های خود را به صورتی نظر بگیرید که بیشترین تاثیر را در مخاطب ایجاد کند.

هدایای تبلیغاتی موثر و کارا، با برند یک شرکت ارتباط ایجاد می‌کند و ظرفیت‌ها را به ذهن مخاطب گوشزد می‌کند. قبل از انتخاب آیتم‌های یک نمایشگاه، اول از خود بپرسید این هدایا تصویر برند شما، پرسونا و کمپین شما را به خوبی بازتاب می‌دهد یا خیر.

مطلب پیشنهادی: درمورد هدایای تبلیغاتی بیشتر بدانید

همگام سازی با برند

  • تا جای ممکن سعی کنید لوگوی شرکت خود را بر روی هدایای تبلیغاتی خود لحاظ کنید. به یاد داشته باشید هرچقدر هم هدیه‌ی شما جذاب باشد، بی نام و نشان بودن آن شما را یک قدم به شکست نزدیک‌تر می‌کند.
  • به هدایایی فکر کنید که با صنعت و برند شما همخوانی داشته باشند. این کار موجب می‌شود بازدیدکنندگان برند و صنعت مربوطه شما را در ذهن خود همگام سازند و به شما جاذیه‌ی بیشتری در بازار مرتبط شما اعطا می‌کند.
  • اگر با یک نما و رنگ مشخص و سازمانی، کمپین نمایشگاهی خود را برنامه‌ریزی کرده‌اید، هدایایی را انتخاب کنید که حس و حال شما را به خوبی بازتاب دهند تا قدرت پیام برند خود را بیش از پیش تقویت سازد.

ارائه‌ی ارزش به مخاطبان شما

یکی از مهم‌ترین کارکردهای یک ست هدیه‌ تبلیغاتی نمایشگاهی، توانایی ایجاد کشش بین مشتریان و متقاضیان است. درحالی که هدایای تبلیغاتی منحصربفرد همیشه راهی عالی برای ایجاد تمایل به برند شما بوده‌اند، هدایای کاربردی می‌تواند ارزش برای بازدیدکنندگان به ارمغان بیاورد و تاثیر بلندمدتی را برای شما ایجاد کند.

 انتخاب هدایای ارزشمند تبلیغاتی

  • به هدایای تبلیغاتی روز پزشک فکر کنید که بسرعت برای بازدیدکنندگان قابلیت استفاده را داشته باشند مانند: کیف‌های همراه، خودکار، دفترچه یادداشت و امثالهم.
  • برخی از ارزشمندترین هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه‌ها آنهایی هستند که استفاده‌ای مکرر دارند، مانند چراغ LED و جاکلیدی دوکاره، شارژر موبایل و حتی پاوربانک.

 انتخاب هدایای ارزشمند تبلیغاتی

بهینه سازی بودجه بندی شما در نمایشگاه‌ها

  • هدایای مدیریتی تبلیغاتی گران قیمت ممکن است توجه مخاطب را به راحتی جذب کند، اما باید این را هم در نظر داشته باشید که شما به دنبال یافتن بهترین و سودمندترین راه حل هستید. بنابریان حتما به دنبال راهکارهای جایگزین ارزان قیمت‌تر هم باشید.
  • هدایای تبلیغاتی شما با اهداف و منظورهای مختلفی تهیه می‌شوند. بنابراین مخاطبانتان را دسته بندی نمایید و با توجه به بازخوردی که انتظار دارید از هر دسته مخاطب دریافت کنید، هدایا را بصورت ارزان قیمت تا گران قیمت، و از کاربردی تا نفیس انتخاب کنید.
  • مطمئن شوید غرفه‌ داران شما هدایای تبلیغاتی را حاتم بخشی نمی‌کنند و موجودی شما را در روز اول تمام نمی‌کنند. به جای این کار، اعمالی را شناسایی کنید که منجر به درخواست هدایای تبلیغاتی می‌شود. مانند گوش کردن به یک ارائه، اسکن کردن یک برچسب یا رد و بدل کردن کارت ویزیت به عنوان راهی برای ایجاد و ترغیب مشتری.

بیشتر بخوانید: چه هدایایی برای مدیران مناسب است؟

بازگشت به لیست