داستان حس هفتم

ماندگار همچون یلدا و نوروز

ماندگار همچون یلدا و نوروز

ایران به کشور چهارفصل شُهره است. پارسال اواسط آبان بود که از تهرانی که تازه رخت خنکی به تن کرده بود برای ماموریت کاری راهی کیش شدم. به محض پیاده‌شدن از هواپیما رطوبت و شرجی آمیخته با گرما تنم را خیس کرد. روز بعد از زیر باد کولرراهی تبریز شدم. تبریز سپیدپوش برف بود. گوینده رادیوی تاکسی‌ای که من را از فرودگاه به هتل می‌برد اعلام کرد در رشت زیبا هوا بارانی است و بلوچستان زیر باد درنوردیده می‌شود.

بی‌شک حضور چشمگیر طبیعت در زندگی نیاکان ما بوده‌ است که تا به این حد جشن‌ها و عیدهای ما آمیخته با اعتدال و رستاخیز هوا و طبیعت پیرامون ما است.

ایرانیان کهن در طول سال جشن‌ها و اعیاد زیادی داشتند که از آن میان جشن یلدا و عید نوروز به یادگار مانده است. یلدا یا همان شب چله میان غروب آخرین روز پاییز تا زایش آفتاب در نخستین روز زمستان است و نوروز نخستین روز بهار و رستاخیز طبیعت است.

جایی خوانده بودم در ایران باستان چهل و شش جشن در طول سال داشته‌ایم و از این میان تنها دو جشن یلدا و نوروز به‌ یادگار مانده است.

امید، راز بزرگ ماندگاری نوروز و یلدا

هر دو جشن‌ یلدا و نوروز در آغاز تغییر فصلی به فصل دیگر هستند و نوید امیدی را به ما می‌دهند و شاید راز بزرگ ماندگاری این دو جشن همین باشد. یلدا نوید زاده‌شدن خورشید از پس بلندترین شب سال را می‌دهد و نوروز جشن آمدن بهار و تراویدن شکوفه‌ها‌ست.

امید، راز بزرگ ماندگاری نوروز و یلدا

ماندگاری یلدا و نوروز رازی دیگر هم دارد و آن راز ساده می‌گوید هر آنچه قابل تطبیق با زندگی روزمره مردم باشد، جاودان می‌ماند. روزهای آخر اسفند پیاده‌روی در کوچه‌ و بازار شهر برای من همواره با حسی غریب همراه بوده‌ است.

حسی که از کودکی تا کنون داشته‌ام. حسی آمیخته با بوی سبزه، اسپند و سمنوی تازه، صدای دایره زنگی حاجی فیروز و ماهی‌ گلی‌های تُنگ ماهی‌فروش‌ها، در کنار جوانه‌هایی که از شاخه‌های درختان تازه رسته‌اند. همه این‌ها حواس من ‌را با خود می‌برد. هنوز هم مثل دوران کودکی ذوق رنگ کردن تخم‌مرغ‌های سفره هفت‌سین و خرید شب عید را دارم.

یلدا برایم طور دیگریست؛ این‌بار بوی آش و هندوانه و انار در شب‌نشینی‌ با اقوام و صدای ساز و خواندن شعر خیال از سرم می‌برد.

پدرم می‌گوید ما مردم ایران هر جا بتوانیم مناسبتی پیدا کنید و کنار هم گرد بیاییم، آن‌را گرامی و زنده نگه می‌داریم و با هدیه دادن، مهر را در دل‌هایمان از نو می‌کنیم.

قدرت معجزه هدیه

هدیه دادن فارغ از میل به تسری احترام، دوست داشتن و دوست داشته شدن نشانه‌ای از تحکیم روابط اجتماعی و عاطفی است. برای همه ما پیش آمده که گاهی با دادن هدیه‌ای کوچک به رابطه یا ارتباطی جانی دوباره بخشیده‌ایم و به زندگی جریانی تازه داده‌ایم.

قدرت معجزه هدیه

انگیزه‌ها در هدیه دادن متفاوت است. مدیران شرکت‌ها، صنایع، کارخانه‌جات و… از طریق هدیه دادن به مشتریان کسب و کار، همکاران و کارمندان خود احساس ارزشمندی، توجه و احترام می‌دهند. برای اغلب ما پیش آمده که روزی این حس احترام و ارزشمندی را از مدیرمان یا همکار و یا کسب و کاری که مشتری‌اش بوده‌ایم، دریافت کرده باشیم.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره روز خلاقیت بدانید

گاهی در روز تولد بسته‌ای کوچک از جایی غیرمنتظره به دستتان رسیده و خنده‌ای بر لبتان نشانده. یا در اولین روز کاری وقتی پر اضطراب پا در محل کار گذاشته‌اید با دیدن هدیه‌ای کوچک روی میز کارتان با خیالی آسوده روز را شروع کرده‌اید. گاهی هم همکاری در شرکتی دیگر با هدیه‌ای شما را به یاد خود انداخته و پیام محبتش چون زنجیره‌ای دست به دست چرخیده.

هدیه‌ای ماندگار و با کیفیت مناسب در گوشه خانه‌ و یا روی میز کار که شما را مکرراً به یاد کسی می‌اندازد و حسی را در وجودتان زنده می‌کند و گاهی همچون هدایای شب یلدا حتی تا سر سفره یلدا هم می‌آیند و در جمعتان شریک می‌شوند.

علاوه بر ایجاد دوستی و احترام اثر این هدایا در فضای کسب و کارها، به افزایش تولید رفاه و ثروت و رونق کسب و کار نیز کمک می‌کند.

حس هفتم، حس جاری زندگی

قدرت معجزه هدیه بر هیچکس نهفته نیست و مجموعه هدایای تبلیغاتی حس هفتم در راستای هموار کردن این مسیر در کنار شما ایستاده است.

در پشت هدایای تبلیغاتی در این مجموعه ارزش‌های بزرگی نهفته است، ارزش‌هایی چون ایجاد شور و شعف در مخاطبان از طریق توجه، احترام و حس خوب دوست داشته شدن. این مجموعه سعی می‌کند تا حس جاری زندگی را در شما و مخاطبانتان ایجاد کند.

حس هفتم، حس جاری زندگی

باغ تا باغ

یکی از ارزش‌های حس هفتم تلاش در راستای حفظ هنر صنایع دستی ایران است. این مجموعه در این راستا در کنار هدایای تبلیغاتی مدرن از هنر دست صنعتگران گوشه و کنار ایران هم مجموعه‌ای بزرگ و متنوع فراهم کرده.

مجموعه‌های‌ هدایای تبلیغاتی یلدا با عنوان‌های باغ نگارستان، باغ نارجستان، باغ سروستان، باغ ترنجستان، باغ بهارستان و باغ انارستان به همراه مجموعه ست نفیس ترکیبی از هنر دست هنرمندان است که ما برای شما تدارک دیده‌ایم. همچنین برای ایجاد تناسب با بودجه، ست هدایای تبلیغاتی یلدا را در قالب بسته‌های یک تکه تا هفت تکه و با تنوع بالا برای انتخاب آسان‌تر شما مهیا کرده‌ایم.

در مجموعه حس هفتم کیفیت و ماندگاری از مهم‌ترین ویژگی‌های هدایای شب یلدا هستند. چرا که ما ماندگاری را برای نام شما می‌خواهیم آنچنان که مانند یلدا و نوروز ماندگار و جاودان بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *