داستان حس هفتم

روز بزرگداشت زمین و بانوان

روز بزرگداشت زمین و بانوان

در گاه‌شمار باستانی ایران هر روز نامی به‌خصوص داشته و هر ماه روزهای باشکوه و جشن‌های ویژه‌ای را با خود به ارمغان می‌آورده. روز پنجم هر ماه و دوازدهمین ماه هر سال، اسپند نامیده شده و هماهنگی روز پنجم دوازدهمین ماه سال، جشنی مجلل و درعین‌حال پرمعنا به نام سپندارمذگان را رقم می‌زند.

روز بزرگداشت زمین و بانوان، باشکوه‌ترین جشنی است که می‌توان برای گرامیداشت مقام زن و جایگاه بی مثل و مانند “مادر” برپا نمود. این جشن صحنه‌ای وصف‌ناپذیر برای به زانو درآمدن قدرت و صلابت و مردانگی در برابر مقام والای ایثار، عشق و لطافت و زنانگی است. ۵ اسفند ماه، جشن مژده گیران، سپندارمذگان و به تعبیر دیگر، روز بزرگداشت زمین و بانوان است و قدرت عظیم و شکوهمند باروری و زندگی‌بخشی را ارج می‌نهد.

علت و زمان روز بزرگداشت زمین و بانوان

ایرانیان باستان راه و رسم جوانمردی را بهتر از مردمان دیگر آموخته بودند. مردان متفکر و مقتدر ایران باستان به خوبی درک کرده بودند که قدرت و منطق فکری مردانه به‌تنهایی رشد و پیشرفت و کمال را در پی نخواهد داشت و برای رسیدن به حد نهایی رسالت خویش و اجرای دستورات اهورامزدا باید دوشادوش عشق و پاکی و لطافت زنانه گام بردارند.

ازاین‌رو روزی نیک را به‌عنوان سپندارمذگان برگزیدند و آن را روز بزرگداشت زمین و بانوان و زن و زایندگی نامیدند. در این روز بانوان نیکوکار، عادل و هنرمند ایرانی فرمانروایی را به دست داشتند و مردان موظف بودند از ایشان اطاعت نمایند. پدران، همسران و برادران به پاس تمام عشق و ایثاری که از دختر و همسر و خواهران خویش دریافت کرده بودند، در این روز هدایایی را به ایشان تقدیم می‌کردند.

در حقیقت روز ۵ اسفند ماه، نه فقط روز بزرگداشت زمین و بانوان، بلکه روز گرامیداشت عشق و دوستی است. نام زن، دربردارنده شاهکار خلقت خدا و هزاران مفهومی است که کلمات برای بیان آن‌ها ناتوانند!

علت و زمان روز بزرگداشت زمین و بانوان

پاکی، خلوص، ازخودگذشتگی، حمایت، تدبیر و پرورش، زایش و باروری، ظرافت و لطافت از جمله مفاهیمی هستند که در وجود زن جلوه پیدا می‌کنند و در کنار قدرت، نیروی بدنی، منطق و تفکر مقندرانه مردان، برای دستیابی به اهداف والای جامعه الزامی هستند.

رابطه حس هفتم و روز بزرگداشت زمین و بانوان

حس هفتم احساسی مشترک بین تمام انسان‌ها است که در میان لطافت و نرمی زنان بیشتر مشهود است. به‌طور معمول بانوان بیشتر از مردان به احساسات خود بها می‌دهند و اجازه بروز آن‌ها را آسان‌تر از مردان صادر می‌کنند! ازاین‌رو شاید یک هدیه تبلیغاتی که حس اشتیاق و ذوق (همان حس هفتم) را در افراد ایجاد می‌کند، برای زنان موثرتر باشد. حال این چه توفیقی به حال ما دارد؟

چه بخواهید و چه نه، امروز دیگر زمان فرستادن پیام تبلیغاتی و پخش کردن تبلیغات گران قیمت در تلویزیون و رادیو نیست. امروزه جذابترین و پربازده‌ترین راه برای تاثیرگذاری بر روان مخاطب برای انتخاب برندی خاص، این است که بر احساسات ایشان دست بگذارید.

بی‌شک هرچه بیشتر نشان دهید که به فکر مخاطب برند خود هستید، ایشان نیز احساس بهتری نسبت‌به برندتان خواهد داشت. جشن باشکوه سپندارمذگان فرصتی است برای اینکه بانوان پرتلاش و خردمند مجموعه خود را گرامی بدارید و از ایشان به‌طوریکه واقعا شایسته آن هستند، تقدیر نمایید.

اهدا یک هدیه مناسب برای روز بزرگداشت زمین و بانوان نه‌تنها بانوان بسیاری را به برندتان جذب خواهد کرد. بلکه احساس تعلق و مسئولیت‌پذیری را در کارمندانتان تقویت می‌کند. از طرفی هدیه تبلیغاتی و مناسبتی که متناسب با گاهشمار ایران باستان اهدا می‌شود.

می‌تواند نشان‌دهنده فرهنگ والای سازمانی‌تان باشد. فراموش نکنید که مردم زیرک‌تر از چیزی که فکر می‌کنید هستند و از روی همین رویداد کوچک ملی و فرهنگی، دیدگاه خود را نسبت‌به شما و برندتان شکل می‌دهند.

مخاطبان هدف هدیه تبلیغاتی به مناسبت سپندارمذگان

یک برند موفق همواره و از هر چیزی حتی به ظاهر کوچک، به نفع خود استفاده می‌کند. جشن سپندارمذگان افزون‌بر جنبه فرهنگی که برای هر ایرانی دارد، برای یک کسب‌ و کار فرصتی طلایی را جهت پیشرفت و سودآوری بیشتر فراهم می‌کند.

 • اولین مخاطبان هدف هدیه سپندارمذگان بانوانی هستند که قبلا از محصولات و خدمات مجموعه‌تان استفاده کرده بودند. با اهدا هدیه می‌توانید ایشان را به مشتریان وفادار و ثابت برندتان تبدیل کنید‌.
  مخاطبان هدف هدیه تبلیغاتی به مناسبت سپندارمذگان
 • سپندارمذگان فرصتی بی‌نظیر برای معرفی برند و فرهنگ والای سازمانی‌تان برای افرادی است که برندتان را نمی‌شناسند.
 • با اهدا هدیه روز بزرگداشت زمین و بانوان به پرسنل شرکت خود می‌توانید نشان دهید که قدردان زحمات بی‌دریغ ایشان هستید. این حس قدردانی و تعلق داشتن به یک مجموعه بزرگ، کمک می‌کند راندمان کاری و حس مسئولیت‌پذیری اعضا، چندین برابر افزایش یاید.
 • در خرید هدیه به مناسبت سپندارمذگان مدیران ارشد و بانوان تاثیرگذار برندتان را از یاد نبرید و سعی کنید هدیه‌ای درخور و شایسته تهیه نمایید. اهدا هدیه سپندارمذگان با جلوه نیکی که از فرهنگ سازمانتان نشان می‌دهد، می‌تواند زمینه‌ساز همکاری‌های سودمند تجاری باشد.
 • کارمندان جدیدالورود مجموعه‌تان را با یک هدیه خوشآمدگویی مناسبتی خوشحال کنید. همچنین برای دلنشین‌تر کردن جو کنفرانس‌ها، جلسات مهم، همایش‌ها و رویدادهای تجاری کوچک و بزرگ می‌توانید از آن بهره ببرید.

هدیه مناسب برای روز بزرگداشت زمین و بانوان

باتوجه به اینکه مخاطبان هدیه روز بزرگداشت زمین و بانوان، عمدتا زنانی دقیق و سخت پسند و تاثیرگذار هستند، باید نکات ویژه‌ای را در تهیه هدیه برای ایشان رعایت نمایید.

 1. سعی کنید هدیه‌ای را انتخاب کنید که علاوه‌بر ظاهر جذاب و زیبا، کاربردی نیز باشد. چراکه به جز یک هدیه کاربردی، هر هدیه دیگری به زودی به دور انداخته می‌شود و یا در گوشه کمد خاک می‌خورد‌.
 2. بانوان در لحظه اول بسته‌بندی و جلد هدیه را نگاه می‌کنند و براساس نظم و زیبایی و تناسب آن با هدیه، در مورد هدیه و برند شما پیش‌داوری می‌کنند! بنابراین اندازه، طرح و نقش و حتی جنس بسته‌بندی را با دقت و هوشمندی کافی انتخاب کنید.
 3. برای چاپ لوگو و نام تجاری برند خود بر روی هدیه باید خلاقانه و منحصربه‌فرد عمل کنید. چاپ را در محلی از هدیه و بسته‌بندی آن انجام دهید که هم در معرض دید مخاطب باشد و هم از طرفی آنقدر در چشم نباشد که موجب کلافگی و عصبانیت او شود.
 4. در مهمترین گام؛ از مجموعه‌ای خوش سابقه هدایای مدنظر خود را سفارش دهید. اینگونه خیالتان راحت است که هدیه توسط فردی متخصص طراحی شده و نهایت تاثیرگذاری را بر مخاطب هدف برند به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید: نقش و کاربرد شمع در هدایای تبلیغاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *