هدیه

روش های تبلیغاتی کسب و کار

های تبلیغاتی کسب و کار

با توجه به‌ تحولات گسترده فرهنگ، طرز فکر و سبک زندگی مردم، روش های تبلیغاتی کسب و کار نیز دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند. اگرچه امروزه شیوه‌های بسیار متنوعی برای تبلیغات کسب و کار وجود دارد، اما با کمی بررسی و تحقیق می‌توان دریافت که هیچ یک از این روش‌های تبلیغاتی کسب و کار به اندازه اهدا هدایای تبلیغاتی پربازده و تاثیرگذار نیستند.

در عصر فناوری از در و دیوار شاهد ریزش پیامک‌های تبلیغاتی هستیم. افزون بر تراکت‌های تبلیغاتی و بیلبوردهای شهر، و تلویزیون و رادیو که پیام‌های بازرگانی سرسام‌آوری پخش می‌کنند، فضای مجازی و دنیای پرهیاهوی درون گوشی نیز لبریز از تبلیغات است.

این موضوع نه تنها کاربران را کلافه و تبلیغ گریز می‌کند، بلکه کار را برای کسب و کارها و برندها نیز دشوارتر می‌سازد. چراکه افراد سردرگم می‌شوند که از کدامیک از روش های تبلیغاتی کسب و کار بهره گیرند تا با تنفر و بی‌توجهی کاربران مواجه نباشند. اگر شما هم در قعر این چاه ناامیدی و سکون گیر افتاده‌اید، ادامه نوشته مخصوص خودتان است. با ما باشید تا موثرترین شیوه‌های تبلیغات را مورد بررسی قرار دهیم.

سیر تحولات روش های تبلیغاتی کسب و کار

برخی افراد تصور می‌کنند که تبلیغات دغدغه‌ای نوظهور برای کسب‌و‌کارهای مدرن است. درحالیکه طبق شواهد، تاریخچه پیام‌های تبلیغاتی به دوران ماقبل تاریخ و تمدن‌های اولیه چون تمدن مصر بازمی‌گردد. اگر از تبلیغات و پیام‌های وسوسه انگیز دیوارهای غار مربوط به انسان‌های اولیه هم بگذریم، تبلیغات ابتدایی اما هوشمندانه مصریان و رومیان باستان نظرمان را جلب می‌کند.

سیر تحولات روش های تبلیغاتی کسب و کار

به عنوان مثال استفاده از تراکت تبلیغاتی که اکنون نیز کاربرد دارد، از روش‌ های تبلیغاتی کسب و کار محبوب در تمدن مصر (حدود ۳۰۰۰ سال) پیش بوده است. به‌طوریکه مصریان باستان شرح اطلاعات اجناس خود (اعم از لباس، جواهرات و مواد غذایی) را بر کاغذ پاپیروس می‌نگاشتند و با نصب آن در دیوارهای شهر، مشتریان خود را می‌یافتند.

اما اگر بخواهیم سیر تحولات روش‌ های تبلیغاتی کسب و کار در چند قرن اخیر را بررسی کنیم، پیشرفت کاغذ سازی و صنعت چاپ در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی را می‌توانیم نقطه عطف داستان بدانیم. پس از پیشرفت تبلیغات کاغذی در این سال‌ها، در اوایل قرن بیستم و همزمان با جنگ جهانی اول تبلیغات رادیویی، پوسترها و بیلبوردهای شهر محبوبیت بیشتری یافتند و دقیقا اینجا بود که تبلیغات تحولات گسترده‌ای پیدا کردند.

پس از دوران اوج تبلیغات رادیویی و تلویزیونی تازه پتانسیل‌های تبلیغات اینترنتی نمایان شد و پیشرفت فناوری بستری را فراهم نمود تا کسب و کارها تبلیغاتی گسترده‌تر از همیشه داشته باشند. اما هدایای تبلیغاتی در میان این روش های تبلیغاتی کسب و کار متنوع چه جایگاهی دارند؟

هدایای تبلیغاتی پربازده‌ترین تبلیغات در تمام دوران

هدایای تبلیغاتی از پربازده‌ترین روش‌ های تبلیغاتی کسب و کار در تمام ادوار بوده‌اند. از زمانیکه انسان‌های اولیه غارنشین داد و ستد و مبادله کالا به کالا را آموختند و اولین تمدن‌ها شکل گرفت، انسان‌ها راه ابراز علاقه با هدیه دادن را به پیش گرفتند. از همان زمان‌ها هدیه دادن به عنوان روشی موثر برای توسعه روابط عاطفی، قبیله‌ای، رابطه رعیت و پادشاه و البته روابط تجاری شناخته شد و انسان‌ها به صورت تجربی آموختند که چطور با “خلق عشق و ارزش” اهداف و مقاصد خود را تحقق بخشند.

هدایای تبلیغاتی پربازده‌ترین تبلیغات در تمام دوران

هنوز که هنوز است با وجود این همه روش های تبلیغاتی کسب و کار متنوع، اطمینان داشته باشید که روشی پربازده‌تر از هدایای تبلیغاتی وجود ندارد. در هر کجا که حرف از عشق باشد، ارزش و سعادت پدیدار می‌شوند و اگر این نیروی عظیم عشق در روابط تجاری به کار گرفته شود، نتیجه چیزی جز رونق و شکوفایی نخواهد بود.

اما انسانی که بر حسب تجربه میزان بازدهی و ثمربخشی هدایای تبلیغاتی را شناخته است، چرا تا این حد به دنبال روش های تبلیغاتی کسب و کار بوده؟ الله اعلم! احتمالا این مورد نیز به روحیه کمال‌گرای انسان بازمی‌گردد که دوست دارد بلند پروازانه روش‌های پیچیده‌تر را به امید سود بیشتر امتحان کند!

بهترین روش های تبلیغاتی کسب و کار

از سوالات پرتکرار، رایج و مهم کسب‌و‌کارها می‌توان به این مورد اشاره کرد که بهترین روش های تبلیغاتی کسب و کار کدام‌ها هستند؟ کسب‌و‌کارها خصوصا در اوایل کار حساسیت زیادی نسبت به صرف هزینه برای تبلیغات دارند. از این رو همواره به دنبال روشی مطمئن هستند که بتواند بازدهی لازم را از تبلیغات به همراه داشته باشد. در حقیقت برای این سوال نمی‌توان پاسخی واحد و مشخص ارائه داد.

چراکه وضعیت هر کسب و کار با دیگری متفاوت است و شرایط، بودجه و اهداف تبلیغات است که تعیین می‌کند چه روشی می‌تواند سودمندتر باشد. به‌طورکلی هدایای سازمانی و تبلیغاتی از کارآمدترین روش های تبلیغاتی کسب و کار به شمار می‌روند. اما چرا؟

بهترین روش های تبلیغاتی کسب و کار

گستردگی تبلیغات و قابلیت استفاده برای انواع مخاطبان

هدایای تبلیغاتی نه فقط برای جذب مشتریان جدید، بلکه برای توسعه سطوح مختلف کسب‌و‌کارها کارآمد هستند. هدایای تبلیغاتی در نوع شرکتی را می‌توان به مشتریان بالقوه حاضر در نمایشگاه‌ها، رویدادها یا سمینارها اهدا کرد. هدایای سازمانی برای قدردانی و اثبات حسن نیت نزد دیگر سازمان‌ها، مهمانان خاص و شرکای تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. و هدایای خوشامدگویی و درون سازمانی، برای حفظ پرسنل متعهد و وظیفه‌شناس موثر واقع می‌شوند.

نرخ تبدیل بالا

حس هفتم، حس سرشار از شوق و ارزشمندی است که در نتیجه اهدا هدایای تبلیغاتی ایجاد می‌شود. همین احساس قدرتمند است که سبب می‌شود مخاطب هدیه وفادار برند شود و هیچگاه چنین خاطره‌ای را فراموش نکند. در این مواقع نه تنها شخص دریافت کننده هدیه به مشتری ثابت برند تبدیل می‌شود، بلکه چنان به وجد می‌آید که برند را به دوستان و آشنایان معرفی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با نمایشگاه بین المللی نفت و گاز ۱۴۰۲

تبلیغات بی حد و مرز و مادام العمر

اگر هدیه تبلیغاتی اهدا شده، ارزشمند، کاربردی و جذاب بوده و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تبلیغات لحظه به لحظه و مادام‌العمر را برای برند به ارمغان می‌آورد. تصور کنید یک ساعت تبلیغاتی شیک و با کیفیت تا چه حد در معرض دید مخاطب قرار دارد و ماندگاری پیام تبلیغاتی را تا چه حد افزایش می‌دهد؟

بهترین روش های تبلیغاتی کسب و کار

صرفه اقتصادی

با توجه به مزایای ذکر شده، هدایای تبلیغاتی از به‌صرفه‌ترین روش های تبلیغاتی کسب و کار به شمار می‌آید. چراکه اثری ماندگار دارد و گاها تا سال‌ها هر روز و هر روز تبلیغات را گسترش می‌دهد. همچنین هدایای تبلیغاتی ارزان امکان خرید هدایا برای تبلیغات گسترده و به‌صرفه را فراهم می‌کنند.

سخن پایانی

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که شعر بانو فروغ فرخزاد به حقیقت پیوسته و “دیگر کسی به عشق نمی‌اندیشد!” عشق، نیرویی عظیم است که در هر کجا و در ارتباط با هر موجود معجزه می‌کند. چه خوب است اگر این نیروی عظیم را در جهت رشد کسب و کار خود به کار بگیریم و ادامه کار را به آفریدگار عشق بسپاریم. حس هفتم، هیجان و عشق نهفته در چهره توست، هنگامی که با هدیه دادن لبخندی را بر لب دیگری می‌نشانی!

بیشتر بخوانید: هدایای تبلیغاتی برای عید فطر


سوالات متداول

چند روش برای تبلیغات کسب و کار وجود دارد؟

امروزه روش های زیادی وجود دارد از قدیمی ترین روش که اعلامیه ها یا همان تراکت های هستند که امروزه نیز وجود دارد تا روش های امروزی مانند تبلیغاتی مارکتینگ در محیط اینترنتی، اما با همه اینها این روش ها ماندگار نیستند و تنها روش ماندگار و با کیفیت تبلیغات هدایای تبلیغاتی هستند

بهترین روش تبلیغات برای کسب و کار چه روشی است؟

تهیه هدایای تبلیغاتی با چاپ برند شما روی آنها روشی است که علاوه بر کیفیت بالای این روش ماندگاری آن تا سالها نیز امکان پذیر است، هیچ کدام از روش های تبلیغاتی ماندگاری ندارد جز این روش، پیشنهاد ما به شما برای شروع استفاه از هدایای تبلیغاتی ارزان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *