لباس‌های تبلیغاتی ابزار بازاریابی نامحدود

لباس تبلیغاتی

لباس‌های تبلیغاتی ابزار بازاریابی نامحدود

یقینا بسیار نادر است فعالیت تبلیغاتی که دوام بسیار بالایی داشته باشد. در واقع حتی با آینده نگری و در نظر گرفتن جامعیت این موضوع هم گاهی نمی‌توان به تغییرات بزرگ پاسخ داد. همین موضوع باعث می‌شود که روش‌ها و ایده‌های بازاریابی زود به زود بازسازی شوند.

با این حال، این همان موضوعی است که بسیاری از مشاغل به دنبال آن هستند. یک تاکتیک تبلیغاتی که بیش از عمر متوسط سایر موارد، ماندگار باشد. در بین کسب‌وکارها، استفاده از هدایای تبلیغاتی بسیار مرسوم و متداول است. هر چند ذات این روش بازاریابی همچنان کاربردی و مفید است، اما در ایده‌پردازی و روش انجام آن تغییرات بسیاری انجام می‌شود.

سوالی که به وجود می‌آید این است که آیا می‌توان از این ماندگاری ذاتی هدایای تبلیغاتی در جهت یک بازاریابی طولانی مدت استفاده کرد؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد اما راهکار‌هایی برای افزایش این طول عمر وجود دارد. محصولات تبلیغاتی مانند پوشاک، خودکار، کیف، ابزارهای دیجیتال و موارد دیگر تا حدودی بر این اصل منطبق هستند. با وجود این که محصولات تبلیغاتی زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد، هیچ یک از آنها نمی‌توانند یک عمر دوام داشته باشد و تأثیر خود را نسبت به لباس‌های تبلیغاتی حفظ کند.

لباس‌های تبلیغاتی و پوشاک مشاغل، ماندگاری نسبتا بالایی دارد. زیرا برای بسیاری از دریافت کنندگان این نوع از لباس‌ها، هدیه‌ای بسیار ارزشمند و کاربردی است.

خودکار، پاوربانک، سررسید یا سایر موارد تبلیغاتی فارغ از هزینه‌ای که برای آن می‌شود هیچگاه به عنوان نیاز اساسی انسان به شمار نمی‌رود. اما دقیقا بر خلاف این هدایا البسه به عنوان یکی از نیازهای اساسی انسان است. همین موضوع از عواملی است که پوشاک را به عنوان کالایی با طول عمر بیشتر به ما معرفی می‌کند.
شما به عنوان صاحب یک شرکت یا تجارت، باید به دنبال راه‌هایی باشید تا بتوانید احساس ارزشمند بودن را در کارمندان خود ایجاد کنید و در عین حال به کسب‌وکارتان بها بدهید. شاید به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌ها استفاده از پوشاک تبلیغاتی را آغاز کرده‌اند. اما اکنون باید بپرسیم، آیا این شرکت‌ها واقعا آگاهانه دست به این کار می‌زنند و با منفعت این کار آشنا هستند؟ شاید بله و شاید این‌گونه نباشد. به همین دلیل قصد داریم برخی از دلایل استفاده از این هدایا را مورد بررسی قرار دهیم.

ابتدا باید این نکته را در نظر بگیریم که البسه تبلیغاتی در جهت هدیه دادن به مشتریان و کارمندان و همکاران استفاده می‌شود. تاثیری که در هر دو روش خواهد گذاشت تقریبا یکسان است و بسته به اهداف شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از لباس فرم، تصویری زیبا و یکدست از شرکت شما نشان می‌دهد. مردم و به ویژه مشتری‌ها، همکاران تجاری و سرمایه گذاران بالقوه می‌دانند که تمام کارمندان دفتر شما به طور یکدست لباس پوشیده‌اند. هنگامی که کارمندان شما به این صورت دیده شوند، حس حرفه‌ای شدن در دفتر شما نفوذ می‌کند و دیگران مطمئنا جدی‌تر تجارت شما را دنبال می‌کنند. حتی کارمندان دفتر شما با این اتفاق احساس ویژه‌ای می‌کنند. آنها احساس می‌کنند که شما آنها را به عنوان بخش مهمی از تجارتتان، که برای شرکت اتخاذ کرده‌اید قرار می‌دهید. علاوه بر این، مزیت دیگر هنگامی که کارمندان شما لباس شرکت می‌پوشند، این است که به صورت رایگان فرآیند بازاریابی را برای شما انجام می‌دهند.

حال تصور کنید که با این پوشاک ویژه در خارج از محل کار نیز تردد کنند، و به این صورت افراد زیادی از برند شما آگاهی پیدا می‌کنند. اگر می‌خواهید دیگران شما را جدی بگیرند و اگر می‌خواهید برند تجاری خود را تثبیت نمائید، این چیزی است که باید روی آن سرمایه گذاری کنید. هدایای تبلیغاتی همچون یک تیشرت یا سایر اشکال، به جهت یادآوری و انتقال یک حس خوب استفاده می‌شوند. چه در راستای گسترش جامعه مشتریان باشد و چه قدردانی از همکاران تفاوتی نخواهد داشت.

دومین عاملی که باعث می‌شود پوشاک تبلیغاتی برای مدت‌ها ماندگار شود، این واقعیت است که به عنوان تبلیغات محیطی عمل می‌کند. این تاثیر گاهی به عنوان یک دوست یا اعضای خانواده زیاد و گاهی به عنوان یک ناشناس کم است، اما به هر حال نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. در اینجا نوعی واکنش زنجیره‌ای وجود دارد که در آن کسی که گیرنده اصلی تبلیغات نبود نیز از آن مطلع می‌شود.

پیراهن‌های تبلیغاتی می‌توانند به اشکال مختلفی در نظر گرفته شود. پیراهن‌ ورزشی، تیشرت، کلاه، عینک، لباس‌های شرکتی و مناسب برای انواع مشاغل (حتی برای کارمندان خودتان) با لوگوی تجاری و سایر موارد متداول دیگر از مهم‌ترین نمونه‌های این هدایا هستند. برای درک بهتر این موضوع لباس ورزشی تیم‌های فوتبال را به یاد بیاورید که با نمایش یک برند شما آن را عجین شده با تیم فوتبال می‌دانید.

این شکل از تبلیغات به لطف محبوبیت استفاده از هدایای تبلیغاتی و نوع ایده، در بین شرکت‌های تبلیغاتی، در مدت زمان محدودی به افزایش فروش منجر می‌شود. اما باید مواردی را نیز در این ارتباط در نظر داشت تا از روند خوب خودش خارج نشود. اگر موجودی به طور منظم نگهداری و به روز نشود، ممکن است با ایجاد فاصله‌های طولانی مشتریان را از شما دور کند. این باعث می‌شود تا تجارت نتواند بستر پیشرفتش را تأمین کند.
از دیدگاه مشتریان نیز، این یک تصویر بد است و گاهی به نشانه عدم اطمینان منظور می‌شود. برای جلوگیری از این اشکالات، در استفاده از لباس‌های تبلیغاتی بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

اطمینان حاصل کنید که با یک توزیع‌کننده کاربلد در ارتباط هستید. اگر از سابقه کار یک شرکت خاص مطمئن نیستید، بهتر است ابتدا از کارشناسان درباره نحوه عملکرد و خدماتشان مطمئن شوید. سایر شرکت‌های مشابه، افراد و یا حتی فعالیت‌های وابسته را از طریق اینترنت بررسی کنید تا اطلاعات کاملی درباره عملکرد تأمین کننده بدست آورید.

نهایتا با دریافت بازخورد و اطلاعات مهم در هر سری استفاده از این دست هدایا به تحلیل و بررسی داده‌ها بپردازید. سن، جنسیت و جایگاه اجتماعی افراد هدیه‌گیرنده را در نظر بگیرید تا برای دفعه بعدی بهینه‌تر فعالیت کنید.

لباس‌های تبلیغاتی به عنوان یک هدیه، تاثیر گذار و دوست‌داشتنی هستند و اگر در طراحی و توزیع آن هوشمندانه عمل کنید قطعا نتایج خوبی را مشاهده خواهید کرد.

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید