داستان حس هفتم

یلدا، آیین مهر و مهرورزی

یلدا، آیین مهر و مهرورزی

جایی خوانده بودم واژه «جشن» پارسیِ گرفته‌شده از «یسن» اوستایی به معنای ستایش همراه با سرور و شادمانی است. در ایران باستان هر ماه یک جشن برگزار می‌شد. پدربزرگ می‌گفت فراوانی این جشن‌ها نشانه اهمیت شادی و ارزش والای انسان نزد ایرانیان باستان بوده است.

اهمیتی که تا امروز نمود داشته، چیزی که ما را به این بهانه گرد هم می‌آورد. جشن دلیلی برای کنار هم بودن در کنار عزیزانمان و بزرگانمان، شادمانی کردن و هدیه دادن به نشان دوستی است.

یلدا طولانی‌ترین شب سال، یکی از جشن‌های بزرگ ایران‌زمین است که تاکنون به یادگار مانده. شبی که اغلب ما را به یاد جمع شدن کنار یکدیگر می‌اندازد. شبی آمیخته با صدای کسی که غزل حافظ یا داستان‌های شاهنامه را می‌خواند. بوی هندوانه‌های قاچ خورده، لبو و دانه‌های انار روی دامن دخترکان سرخپوش اهل فامیل و هدیه دادن و گرفتن و شادی و شادمانی کردن به امید صبح صادق. شبی که در پس بلندایش زایش نور است و خورشید.  

پدربزگ که از وجودش شادی می‌بارید همیشه تعریف می‌کرد ‌در یلدا زایش خورشید را جشن می‌گیریم و شادمانی می‌کنیم و به یُمن روشنایی و نور به هم پیشکش و هدیه می‌دهیم. پدربزرگ می‌گفت هدیه بهانه نمی‌خواهد چرا که هدیه دادن در میان ایرانیان با مناسبت و بی‌مناسبت همیشه بوده و هست.

هدیه گرفتن در شب یلدا

همه ما از کودکی تاکنون خاطرات فراوانی از هدیه‌های خانه مبارکی، اسکناس‌های خشک عیدی در دست بزرگان فامیل که بوی نوییشان در بینی می‌پیچید و همینطور تولد و یلداها را در خاطرمان داریم.

هدیه گرفتن در شب یلدا

هدیه‌هایی که نشان از رسم کهن مهرورزی و احترام در میان خانواده‌هایمان بوده است. رسم دیرینه‌ای که تا امروز ادامه پیدا کرده و گواه آن صف‌های طولانی مغازه‌های آجیل و خشکبار، گلفروشی‌ها و تکاپوی آدم‌هایی است که برای خرید هدیه‌ای از این مغازه به آن مغازه می‌روند.

برای من همه چیز بوی خاص خودش را دارد و یلدا بوی ازدحام آدم‌ها و گل نرگس و آجیل بوداده را می‌دهد. اگر چشمانم را ببندم دستم را در دست مادرم تصور می‌کنم و قدم‌های که از فرط شتاب به او نمی‌رسید تا به خرید شب یلدایش برسد و بعد همه ما را الاگارسون‌کرده خانه پدر و مادربزرگ می‌برد. و چه شب‌هایی؛ آمیخته  با صدای ساز و آواز و شنیدن داستان و متل‌های بزرگان فامیل. دست آخر هم نوبت به هدیه می‌رسید.

هدیه‌ای برای فرزندان و نوه‌ها و حالا که بزرگ‌تر شده‌ایم هدیه‌ای برای پدر و مادر، خویشاوندی نزدیک و یا دور، هدیه‌ای برای دوست و یا هدیه‌ای برای همکارمان. هدیه‌ای برای تسری محبت؛ به آنان که دوستشان داریم، به آنان که ارزشمندند و به آنان که می‌خواهیم حس دوست داشته شدن را برایشان یادآوری کنیم، آنگونه که دوست داشته شده‌ایم.

ما در مجموعه «حس هفتم» کنار شما هستیم تا به شما کمک کنیم در کمترین زمان ممکن و باکیفیتی مناسب این حس ارزشمند را به عزیزان، همکاران و کارمندانتان هدیه کنید.

باغ یلدایی، هدایای شب یلدای حس هفتم

باغ نگارستان، نارنجستان، سروستان، ترنجستان، بهارستان و انارستان به همراه ست نفیس نام مجموعه‌های هدایای تبلیغاتی یلداست که ما در حس هفتم برای شما تدارک دیده‌ایم. برای شما که برای ما ارزنده‌اید و به دیگران حس ارزشمندی می‌دهید.

در مجموعه‌‌های هدیه تبلیغاتی شب یلدا به هر تعداد و با هر بودجه‌ای در کمترین زمان، پاسخگوی نیاز شما خواهیم بود تا آنگونه که شایسته شماست ارج نهاده شوید چراکه ما به وسعت ایران هدیه تولید می‌کنیم.

باغ یلدایی، هدایای شب یلدای حس هفتم

ما در راستای ارج نهادن به هنر ایران، انواع ست هدیه یلدا را با ترکیبی از هنر صنایع دستی از گوشه‌گوشه این خاک و با تنوعی بی‌شمار و کیفیتی مناسب گرد هم آورده‌ایم تا چشمان هر زیبادوستی را بنوازد. کاسه، بشقاب و گلدان‌های میناکاری و قندان‌، شکلات‌خوری و آجیل‌خوری الماس‌تراش در کنار دیوان غزلیات حافظ و در قالب ست‌های یک تا هفت‌تکه تنها گوشه‌ای از باغ یلدایی ماست که به شما عرضه می‌شود.

به شما که به مشتریان، کارمندان و  همکاران و دوستان خود یادآوری کنید که آیین مهرورزی برجاست. چرا که مهر زنجیره‌ است و هر حلقه‌ای که درست می‌کنیم حلقه‌ای به زنجیرۀ مهر می‌افزاییم. زنجیره‌ای به وسعت ایران.

شب تمام می‌شود و مهر زاده می‌شود و این آیین شب یلدا و آیین ماست.

اگر صاحب برندی هستید، شاید هدیه دادن کتاب غزلیات حافظی بر سفرۀ شب یلدای مشتری شما همواره نام برند شما را درخاطر او زنده نگه دارد.

اگر مدیر مجموعه یا شرکتی هستید می‌توانید به دوستی میان خودتان و کارمندانتان با هدیه بسته‌ای به دلخواه خودتان؛ شاید با ترکیبی از شیشۀ آجیل و شکلات و یا لوازم دیجیتالی، قوام ببخشید.

شاید به دنبال هدیه‌ای نفیس همچون ست ترمه و گلدان الماس‌تراش برای مدیران شرکت‌ها باشید تا به آنان یادآوری کنید که قدردانشان هستید و ما خاطر شما را آسوده می‌کنیم در بهترین شکل نیاز شما را برآورده کنیم.

ما همه اقلام ست هدایای یلدا را با تگ و شناسنامه توضیحات باغ یلدایی و در جعبه‌های چوبی، چرم و ترمه و بسته‌بندی اختصاصی متناسب با تم یلدا مهیا کرده‌ایم. همچنین در صورت سفارش در تیراژ بالا امکان ست شدن هدایای شب یلدا مطابق میل شما خواهد بود.

خلاقیت حس هفتم برای هدایای تبلیغاتی یلدا

خلاقیت حس هفتم برای هدایای تبلیغاتی یلدا

با کیفیت بخشیدن و خلاقانه کردن هدایای تبلیغاتی یلدا، سعی کردیم به شما در ماندگاری نام و کسب و کارتان در ذهن دوستان، همکاران، کارمندان و مشتریانتان کمک کنیم. سعی کردیم تا آنجا که می‌توانیم در جمع آوری هدایای یلدا از زیبایی دریغ نکنیم به گونه‌ای که هدایا زینت‌بخش خانه و دفتر کارشان گردد و نام شما را ذهن آنان ماندگار کند.

جایی خوانده‌ام جشن ستایش همراه با سرور و شادمانی است. من معتقدم علاوه بر این هر جشن یادآور یک خاطره است و چه خاطره‌ای دلچسب‌تر از اینکه از آن یادگاری به‌همراه داشته باشیم.

ساعت جیبی پدربزرگ، پارچه‌ای که هنوز بوی صابون لای چمدان مادربزگ را می‌دهد، ساعت رومیزی اولین شرکتی که در آن کار کردم، بسته ناغافلی برای شب یلدا از طرف مجموعه‌ای که عضو باشگاه مشتریانش بودم و ده‌ها هدیه دیگر که با دیدینشان یاد آدم‌ها را در خاطرم زنده نگه اشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *