داستان حس هفتم

ایجاد حس وفاداری در مشتریان با هدایای تبلیغاتی

ایجاد حس وفاداری در مشتریان با هدایای تبلیغاتی

امروزه در دنیایی که کار و تجارت به یکدیگر گره خورده‌اند، طبیعتا باید روشی وجود داشته باشد که منجربه ایجاد رابطه‌ای قوی بین یک برند و مشتریانش بشود. چندین و چند سال است که برندهای مختلف و شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری برای افزایش مشتریان، افزایش فروش و ایجاد حس وفاداری در مشتریان خود از انواع هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

ایجاد حس وفاداری در مشتریان با هدایای تبلیغاتی در واقع روشی کارآمد و موثر است برای این که شما در ذهن یک مشتری باقی بمانید و بطور مستمر نیاز مشتری را برطرف کنید. در ادامه می‌خواهیم در مورد چگونگی ایجاد حس وفاداری نسبت به یک برند در مشتری صحبت کنیم.

ایجاد حس وفاداری در مشتریان و رشد کسب و کار

هر کسب و کاری که به تازگی پا در عرصه تجارت می‌گذارد یا سال‌ها است که فعالیت تجاری دارد، آرزو دارد که مشتریان وفاداری داشته باشد. مشتریان وفادار افرادی هستند که یک بار از خدمات و محصولات یک برند استفاده کرده‌اند و با توجه به رضایت خود، مشتاق هستند که مجددا به سراغ محصولات همین برند بروند.‌ به بیانی دیگر، مشتریان وفادار همان مشتریان متمایلی هستند که می‌خواهند خدمات یک برند را برای چندین بار مورد استفاده قرار دهند.

بسیاری از کسب و کارها از این موضوع غافل هستند که هزینه جذب مشتری جدید پنج برابر بیشتر از نگهداری مشتریان قبلی است. به همین دلیل برای نگه داشتن مشتریان خود نمی‌جنگند.
اما روشن است که مشتریان تازه وارد همانند دانه‌‌های تازه کاشته شده‌ای هستند که باید از آن‌ها به خوبی نگهداری شود تا رشد کسب و کار را ایجاد کنند. اهمیت جذب مشتری وفادار آنجایی مشخص می‌شود که شما فروش و سود بیشتری داشته باشید، در مخارج صرفه جویی کنید و بیش از قبل حمایت شوید.

ایجاد حس وفاداری در مشتریان و رشد کسب و کار

وفادار سازی مشتری؛ پیوندی نامرئی بین شما و مشتریان

پس از این که مشتری بخشی از خدمات و محصولات برند شما را خریداری کرده و از آن‌ها استفاده می‌کند، میزان رضایت خود را مشخص می‌نماید. حتی اگر مشتری به دلایل مختلف از برند شما ناراضی باشد، با استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌توانید حس نارضایتی در مشتری را به حسی مثبت و البته سازنده تبدیل کنید. این حس تا جایی روی مشتری اثر گذار است که باعث می‌شود ذهنیت مشتری نسبت به یک برند تغییر کند و در آخر مشتری از برند حمایت کند.

آنچه که شما در مورد ایجاد حس وفاداری در مشتریان باید بدانید، این است که مشتری را درگیر کنید. اما درگیر کردن به چه قیمتی؟ اگرچه برندهای قدیمی ترجیح می‌دهند هزینه‌های زیادی را صرف تبلیغات کنند تا مشتری وفادار جذب کنند اما همه برندها چنین نیستند.

استفاده از هدیه تبلیغاتی راهکاری کم هزینه و اثر بخش است که می‌تواند سبب متمایز شدن شما نسبت به برندهای رقیب بشود. پس با صرف هزینه‌هایی نسبتا کمتر برای تبلیغات و‌ جذب مشتری، می‌توانید بهترین نتایج را دریافت کنید!

بیشتر بخوانید: بهترین لوازم تبلیغاتی برای سازمان ها

هدایای تبلیغاتی راهی برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان

هدایای تبلیغاتی همانند چراغی در تاریکی به شما کمک می‌کنند که برای مشتریان خود جذاب به نظر برسید. هدیه دادن برای همگان خوشایند و پسندیده است و می‌تواند نشانه‌ای از مهر و محبت باشد.

اگر یک مشتری احساس کند که یک برند خاص او را ارزشمند می‌داند و احساس خوبی به مشتری القا می‌کند، قطعا تمایل پیدا خواهد کرد که مجددا از خدمات این برند استفاده کند.

هدایای تبلیغاتی راهی برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان

در این شرایط مشتری به جای این که در میان شرکت‌های رقیب به دنبال یک برند برتر باشد، مستقیما به برند شما مراجعه خواهد کرد. این یعنی پیشرفتی که منجر به افزایش حس وفاداری در مشتریان می‌شود!

به مطالعه ادامه دهید: کاربرد تراول ماگ تبلیغاتی چیست؟

افزایش سود و کاهش هزینه با ایجاد حس وفاداری در مشتریان

ایجاد حس وفاداری در مشتریان با استفاده از هدایای تبلیغاتی با خود مزایای زیادی به همراه دارد. یکی از مهم‌ترین این مزایا، افزایش سود است. یک مشتری اگر وفادار باشد و وفادار به برند شما بماند، می‌تواند نرخ تبدیل را از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد برساند. همین که نرخ تبدیل افزایش یافت، به دنبال آن فروش بیشتر شده و شود شما هم بیشتر از قبل خواهد شد.

مشتریان وفادار اغلب سبب پیش بینی دقیق‌تر در یک کسب و کار می‌شوند و بازخورد بهتری هم دارند. به کمک این مشتریان هر عیبی که برند شما داشته باشد نیز مشخص شده و برطرف می‌شود. پس اگر شما همین حالا به فکر باشید و با خرید هدایای تبلیغاتی برای مشتریان خود آن‌ها را وفادار کنید، احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور پیشرفت کنید.

انواع هدیه تبلیغاتی برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان

خوشبختانه هدایای تبلیغاتی که شما می‌توانید برای جلب نظر مشتریان خود از آن‌ها استفاده کنید، تنوع بالایی دارند. پس نیاز نیست نگران این باشید که چه نوع هدیه‌ای را به مشتری ارائه کنیم. کافی است به این نکته توجه داشته باشید که هدیه‌ای که شما خریداری می‌کنید، باید باکیفیت، کاربردی و زیبا باشد و نام برند روی این هدیه حک شده باشد.

اگر کسب و کار اداری دارید، می‌توانید از ست‌های اداری استفاده کنید. اگر در حیطه فروش لوازم پذیرایی فعالیت دارید، می‌توانید از انواع ست‌های پذیرایی استفاده نمایید و اگر قرار است نام یک سازمان را ارتقا دهید، از هدایای سازمانی کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: هدایای تبلیغاتی جدید قیمت مناسب

آنچه که شما را برجسته می‌کند، این است که هدایای منتخب شما خلاقانه باشند. شاید این هدایا کمی گران‌تر باشند اما با طراحی جذاب و بسته بندی شکیلی که دارند، همواره می‌توانند روزنه‌ای باشند که ذهن مخاطب را نسبت به یک برند مثبت می‌کند.

انواع هدیه تبلیغاتی برای ایجاد حس وفاداری در مشتریان

فراموش نکنید که برای خرید یک هدیه باکیفیت و موثر در ایجاد حس وفاداری در مشتریان باید بهترین مراکز فروش هدیه تبلیغاتی را نیز انتخاب کنید. حس هفتم به عنوان فروشگاهی پیشگام و حرفه‌ای اینجا است تا هدایایی را برای مشتریان برند شما فراهم آورد که در همان نگاه اول مشتری را خیره کنند. مسلما چنین هدایایی می‌توانند یک مشتری بالقوه را به سرعت به مشتری بالفعل و البته وفادار تبدیل نمایند.

سخن پایانی

هدایای تبلیغاتی همواره راهی برای گسترش کسب و کارهای مختلف هستند. این هدایا با توجه به این که حس خوب را به مشتریان القا می‌کنند، می‌توانند به راحتی به ایجاد حس وفاداری در مشتریان منجر بشوند. در واقع زمانی که یک برند از این هدایا استفاده می‌کند، می‌تواند سود را افزایش دهد و هزینه تبلیغات سنتی را به حداقل برساند.

ضمن این که نام خود را در ذهن مشتریان خود ماندگار می‌کند. بنابراین راهی برای جذب مشتریان وفادار خواهد بود. ما در مجموعه خود طی این سال‌ها به این تیجه رسیده‌ایم که ایجاد حس وفاداری در مشتریان با هدایای تبلیغاتی امکان پذیر است.

البته طراحی خلاقانه و کیفیت بالای این هدایا به هنگام خرید مهم است. شما با ثبت سفارشات خود در وب سایت ما (حس هفتم) می‌توانید هدایایی فاخر و ارزشمند را برای جذب مشتریان تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید هدایای مدیریتی


سوالات متداول

تاثیر هدایای تبلیغاتی برای ایجاد وفاداری مشتریان چگونه است؟

دریافت هدیه همیشه و برای همه بسیار خوشایند بوده و هدیه دهنده همیشه در قلب و ذهن ماندگار می شود، درمورد هدایای تبلیغاتی هرچند که باعث تبلیغات می شود اما از این قائده مستثنا نیست و یاد شما را در دل ها زنده نگه میدارد

بهترین هدیه تبلیغاتی برای ایجاد حس وفاداری چیست؟

هدیه ای بیشترین تاثیر را دارد که کاربردی باشد و مشکلی را برای افراد حل کنید، هدایایی مانند، خودکار، تقویم،‌پاوربانک و از این قبیل. پیشنهاد ما به شما ست هدایا است که چند مورد از اقلام کاربردی در آنها است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *