هدیه

حواس پنجگانه‌ای وتاثیر آن بر هدایای تبلیغاتی

حواس پنجگانه‌ای وتاثیر آن بر هدایای تبلیغاتی

هرچه بیشتر روزگار ما به سمت ارتباطات مجازی پیش می‌رود و کسب و کارها برای تبلیغات و ارتباط با مخاطبان خود به شبکه‌های اجتماعی و اینترنت روی‌ آورده‌اند، بیشتر و بیشتر روابط آنها کم‌رنگ‌تر و سست‌تر می‌شود و حتی کسب و کارهای شما در معرض محروم شدن از حمایت‌های گرم آنها قرار خواهند گرفت. اینجاست که ایده‌های خلاقانه و مبتکرانه می‌تواند همچون هیزمی در آتش دوستی‌ها و روابط شما با مخاطبانتان گرما و جانی دوباره به آن دهد.

هدایای تبلیغاتی از پرطرفدارترین و هوشمندانه‌ترین ایده‌هاست. چرا که به دلیل رسالتی پر از مهر و عشق و دوستی که در ذات هدیه نهفته است، انسانها با تمام وجودشان آن را لمس می‌کنند و می‌پذیرند.

انسان‌ها موجوداتی هستند پر از احساس. انتخاب و اهدای هدایای تبلیغاتی که بتواند بر مخاطبان پر احساس شما تاثیری شگرف بگذارد کاری است بس ظریف و نیازمند به آگاهی و هوشیاری. تاثیرگذاری این هدایا می‌تواند چنان بر قلب و روح مخاطب شما نفوذ کند که شما و برندتان برای او تا سال‌های سال فراموش‌نشدنی و ماندگار شوید.

اثربخشی هدایا بر حواس پنجگانه مخاطب همان نقطه عطفی است که هدیه تبلیغاتی شما را نسبت به هر هدیه تبلیغاتی دیگری منحصربفرد و متمایز خواهد کرد. تمرکز بر روی انتخاب هدایایی که با گره خوردن با هر کدام از این حواس بر روح و جان مخاطب هم اثربخشی فوق‌العاده‌ای داشته باشد، از یک مدیر باتدبیر و هوشیار برمی‌آید.

هدایای تبلیغاتی همچون برقی همیشه در چشمان مخاطب شما

دنیای ما در کنار زیبایی‌های تمام‌ نشدنی‌اش، شاهد صحنه‌های دلخراشی بوده که با دیدن آنها خشی بر قلب‌هایمان نقش خواهد بست. چشمان مخاطبان شما لایق آن هستند که در این دنیا گاهی با دیدن هرچه بیشتر زیبایی‌ها، امید در دل و جانشان جوانه بزند.

شما به عنوان مدیر مجموعه‌ای که قصد اهدای هدایای تبلیغاتی به مخاطبانتان را دارید هیچگاه فراموش نکنید که آنچه در نگاه اول مخاطبتان را مجذوب خود خواهد کرد زیبایی و دلنشینی هدیه‌ای است که از جانب شما به او پیشکش شده است. پس با صرف ظرافت و دانش کافی در این زمینه، می‌توانید هدایای خود را در چشم آنها شگفت‌انگیزتر و خاص‌تر از همیشه به تصویر بکشید.

هدایای تبلیغاتی همچون برقی همیشه در چشمان مخاطب شما خواهند درخشید

رنگ‌ها دنیای عجیبی دارند. فارغ از تفاوت‌های سلیقه‌ای، هر کدام از رنگها فرکانس‌های متفاوتی را به بیننده القا می‌کنند. استفاده هوشمندانه از رنگ‌ها در انتخاب هدیه تبلیغاتی، در طراحی و بسته‌ بندی آنها همان چیزیست که می‌تواند احساس مخاطب را در نگاه اول رقم بزند.

شور و شوق، هیجان، آرام‌بخشی، خلاقیت، طراوت و سرزندگی، خوشبختی و مثبت‌نگری و … احساساتی هستند که می‌توانند معجزه‌ رنگ‌ها باشند و شما متناسب با هدیه تبلیغاتی و مخاطبانی که مورد هدف شما هستند می‌توانید نهایت بهره جهت اثربخشی بر مخاطب را از آنها ببرید.

بسته‌بندی هدایا از دیگر جلوه‌هایی است که در لحظات اول مخاطب را درگیر خود می‌کند. بسته‌ بندی‌های مدرن و جدید و دور از طراحی‌های کلیشه‌ای و قدیمی می‌تواند نشانگر میزان اهمیت و ارزشمندی مخاطب نزد شما باشد. ایده‌های بسته‌بندی جذاب و چشم‌نواز زیادی وجود دارد که شما می‌توانید مخاطب خود را با انتخاب این نوع طراحی‌ها شگفت‌زده و خوشحال کنید.

پک‌ها از جذاب‌ترین و خواستنی‌ترین هدایای تبلیغاتی هستند. مطمئن باشید مخاطب شما پس از دریافت پکی که شامل چندین هدیه تبلیغاتی متفاوت، خاص و کاربردی باشد دچار شور و شوقی عجیب و غیرقابل وصف خواهد شد و شما و برندتان برای همیشه بر ذهن و زبان او جاری خواهید شد.

اما آنچه که جذابیت این پک‌ها را بیشتر و بیشتر می‌کند چیدمان آن است که در لحظات اول مخاطب را متحیر و شگفت‌زده از میزان احترام و ارزشی که برای او قائل شده‌اید خواهد کرد. چیدمانی متناسب و دلنشین که بر زیبایی هدایا هم خواهد افزود با صرف کمی وقت و سلیقه اتفاق خواهد افتاد.لمس هدایای تبلیغاتی خاص و اثرات شگفت‌انگیزی که برای مخاطب خواهد داشت.

آن هنگام که مخاطب با هدیه‌ای دور از انتظار از جانب شما مواجه می‌شود برای او لذتی وصف‌ناشدنی دارد. اگر هدیه‌ای باشد که با لمس آن حسی سرشار از لطافت و نرمی را تجربه کند این لذت برای او دوچندان و به یاد ماندنی‌تر خواهد شد. پوست انسان دارای حسگرهای بیشماری است که در تماس با محیط اطراف خود پیامی به مغز صادر کرده و پس از تجزیه و تحلیل در آنجا حس‌های خوشایند یا ناخوشایند ابراز خواهند شد.

 • لمس یک حوله لطیف
 • لمس جعبه‌ای پوشیده شده از ترمه دلکش ایرانی
 • لباسی ظریف و نرم
 • گلبرگ‌های گلدانی زیبا
 • لمس چرم به کار رفته در کیف یا کمربند یا ….

و بسیاری هدایای تبلیغاتی دیگر که می‌تواند در دستان مخاطبتان همچون عنصری زنده جان بگیرد و حامل دلچسب‌ترین و خوشایندترین پیام‌ها از مغز به قلب مخاطب شما باشند.

هدایای تبلیغاتی که مخاطبتان به آنها گوش جان خواهد سپرد

از گذشته‌ها آواها و نواهای اصیل و دلنشین، الهام‌بخش‌ترین برای ما ایرانی‌ها بوده‌اند. از صدای خوشِ آوازهای ایرانی تا صدای باران و تمامی صداهای برگرفته از طبیعت همیشه آرامش روزهایمان را رقم زده‌اند. این اهمیت تاثیرگذاری هر آنچه را مخاطبان شما می‌شنوند بر آنها بیشتر و بیشتر خواهد کرد. هدیه‌ تبلیغاتی که بتواند با گوش جان حسش کنند حسی ماندگاریست که برای او همیشه تداعی‌گر لحظاتی آرام‌بخش و گاه پر از هیجان خواهد بود.

 • هدستی که با دیدن آن دچار هیجانی وصف‌ناشدنی می‌شود و در لحظات زیبا و نازیبای زندگی‌اش با پخش موسیقی‌های موردعلاقه‌اش آرامشی بر روحش حاکم خواهد شد.
 • اسپیکری که در تمامی لحظات خاص زندگی‌اش با پخش هرآنچه آرامِ جانِ اوست، همراهش خواهد بود.
 • کارت پستالی که با یک موسیقی زیبا و دلنواز همراه شده است. حتی چه زیباتر خواهد بود که مخاطب پس از دریافت و گشودن آن با صدای پر از مهر و محبت خود شما مدیر آن کسب و کار غافلگیر شود که چقدر مدیون و قدرشناس حضور ارزشمند آنها در کنار خودتان هستید.
 • حافظه‌ای که پر شده است از نواهایی دلنشین برای افراد پرمشغله که نیاز به تمرکز بالایی دارند.
 • گوی موزیکالی با زیباترین تمثیل‌ها و تصاویر درونش.
 • یک CD پر از مفاهیم آموزشی و کاربردی که گاه مخاطب به ناچار و اجبار هزینه‌های زیادی بابت آنها پرداخت می‌کند.

هدایای تبلیغاتی که مخاطبتان به آنها گوش جان خواهد سپرد.

همه این نمونه‌ها و بسیاری ایده‌های جذاب دیگر که می‌تواند با تحریک و تاثیرگذاری بر قدرت شنوایی مخاطب باعث خشنودی و ایجاد پیوند عاطفی محکمی بین شما و او شوند.

در واقع پیام حاوی محبت و قدرشناسی شما از راه گوش به جان او منتقل می‌شود که اثربخشی شگرفی بر او و حمایت‌های بی‌دریغش از شما و کسب و کارتان خواهد داشت.

طعم بی‌نظیر هدایای تبلیغاتی شما برای همیشه زیر زبان مخاطبتان

حتما شما هم تجربه‌اش کرده‌اید که لذت‌بخش‌ترین احساسات از راه چشیدن و مزه کردن تجربه خواهد شد. مخصوصا برای ما ایرانی‌ها بسیاری طعم‌ها و مزه‌ها تداعی‌گر لحظات شیرین زندگی است. طعم نان‌های داغی که پدرانمان صبح‌ها با خبر آوردنش امید به شروع روزی دیگر را در ما جاری می‌ساختند یا طعم غذاهایی که مادرانمان با چاشنی عشق و وفاداری در پس روزهای خسته زندگی‌مان با آن به ما جانی دوباره می‌بخشیدن.

بسیاری لحظات دلنشین دیگر که مزه‌ها آنها را برایمان خاطره‌انگیز کرده است. هر آن چیزی که این خاطرات را در مخاطبان شما زنده کند، حتما شور زندگی را در آنها جاری خواهد کرد. احساس تعلقی بس پایدار و عمیق را نسبت به شما در وجود خود حس خواهند کرد.

پک‌های خوراکی از دوست‌ داشتنی‌ترین هدایای تبلیغاتی بوده‌اند. بنابراین انتخاب هدایای تبلیغاتی که تداعی کننده همین احساسات در او باشد جایگزین خوب و هوشمندانه‌ای خواهد بود.

 • ماگ‌ها و فنجان‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی جایگاهی همیشگی و ماندگار و در عین حال جذاب و پرطرفدار داشته‌اند و خواهند داشت. طعم چای‌ها و قهوه‌هایی که مخاطبانتان در روزهای سرد و ملال‌انگیز روزگارمان با دریافت این هدایا در زیر زبانشان حس می‌کنند کافیست تا این هدایا را برای آنها دلنشین و دوست‌داشتنی کند.
 • جعبه‌های پذیرایی با ظواهر شکیل و فریبنده و چشم‌نواز خود همیشه یادآور خوراکی‌ها و تنقلات خوش‌طعم و مزه‌ای که زینت‌بخش محافل و دورهمی‌های گرم مخاطبان شما خواهند بود و بسیاری هدایای دیگر که می‌تواند گواهی باشد بر ارزش‌گذاری و اهمیتی که شما برای خواسته‌ها و علایق مخاطبین خود قائل هستید.

خاطره هدایای تبلیغاتی که با یک نفس عمیق بر ذهن مخاطبتان حک خواهد شد

حس بویایی از اولین حس‌هایی است که انسانها پس از تولد از آن بهره می‌برند و با قدرت فوق‌العاده خود، خاطرات را به شکل عجیبی در ذهن انسان زنده نگه می‌دارد. هدایای تبلیغاتی شما هم می‌تواند با یادآوری خاطرات شیرین گذشته برای مخاطب، نام و برند شما را هم به لحظات به یاد ماندنی در ذهن او تبدیل کند. استفاده از این این ویژگی هدایا یکی از روش‌هایی است که برای مخاطب بسیار دلنشین خواهد بود.

خاطره‌ی هدایای تبلیغاتی که با یک نفس عمیق بر ذهن مخاطبتان حک خواهد شد

بیشتر بخوانید: هدایای تبلیغاتی دوست داشتنی و منحصربفرد

آن هنگام که مخاطب ذوق‌زده از هدیه‌ تبلیغاتی که از جانب شما دریافت کرده، بسته را باز می‌کند و بویی را استشمام می‌کند که تداعی‌گر احساسات خوبی برای اوست و یا حتی اگر پای خاطره‌ای هم در میان نباشد، آن رایحه آرام‌بخش‌ترین و دلچسب‌ترین احساسات را برای او رقم خواهد زد که خود تبدیل به خاطره‌ای به یاد ماندنی خواهد شد که همیشه برای او نمادی از شما و کسب و کارتان خواهد بود. هر جای دیگری هم که با آن مواجه شود فقط نام شماست که در ذهنش تداعی خواهد شد.

 • عطر گل‌ها همیشه برای انسان‌ها دلنشین و آرام‌بخش بوده‌اند. همراه کردن یک گل در پک هدایا یا معطر کردن هدایای تبلیغاتی با اسانس یک گل خوش‌رایحه ایده خوبی برای ایجاد حس خوشایند در مخاطب خواهد بود.
 • شمع‌ها همراه و همدم همیشگی انسانها در لحظات زیبا و به یادماندنی هستند. وجود یک شمع با رایحه‌ای دل‌انگیز به زیبایی و دلچسبی هرچه بیشتر هدیه تبلیغاتی شما خواهد افزود.
 • خودکارها از پرکاربردترین و خواستنی‌ترین ابزار افراد پرمشغله هستند. خودکاری با جوهر معطر که از جانب شما به مخاطب شما پیشکش شده است، در پس هر بار استفاده از آن یاد شماست که در ذهن و جان او زنده خواهد شد.
 • هدایای تبلیغاتی از جنس چوب علاوه بر شیک و زیبا بودن، بخاطر عطری که طبیعت را در یاد مخاطب تداعی می‌کنند تاثیر فوق‌العاده‌ای در ایجاد احساست مطبوع و فرح‌بخش در او دارند.
 • برخی کتاب‌ها به دلیل رایحه لذت‌بخشی که دارند گاه مخاطب در بین هر صفحه خواندن و پس از خسته شدن چشمانش، با بستن آنها عطر کتاب را به درون ریه‌هایش می‌کشد و تمام خستگی و کلافگی‌اش را با خود می‌برد. دفترهای یادداشت، سررسیدها و کتاب‌هایی از این جنس می‌تواند یک هدیه تبلیغاتی اثربخش و دوست‌داشتنی باشند.

سخن پایانی

کم نیستند هدایایی از این دست که با تحریک یکی از قوی‌ترین احساسات پنجگانه می‌تواند قدرتمندترین تاثیرات را بر او بگذارد و او را از حامیان و همران همیشگی شما کند.

پس به عنوان مدیری دانا و مدبر و در عین حال سرشار از احساسات انسان‌دوستانه، هیچگاه فراموش نکنید که هدایای تبلیغاتی اشیایی بی‌جان نیستند و انتقال‌دهنده احساسات شما به مخاطبتان هستند. پس هوشیارانه و آگاهانه انتخاب کنید تا به رسالت این هدایا خدشه‌ای وارد نشود.

در این مقاله درباره اسرار جاودانگی نوروز و یلدا بخوانید.


سوالات متداول

هدایای تبلیغاتی روی چه حواسی تاثیرگذار هستند؟

هدایای تبلیغاتی می تواند روی حواس تاثیرگذار باشد با توجه به هدیه ای که انتخاب می کنید هدیه ای که دارای رایحه باشد روی حس بویایی و هدیه ای زیبا روی بینایی و دیگر هدایا و در انتها تمامی این هدایا روی تمامی احساسات تاثیر مثبت می گذارد

تاثیرگذارترین هدایای تبلیغاتی بر روی احساسات چه هدایایی هستند؟

تمامی هدایای تبلیغاتی موثر هستند و احساس خوبی به مخاطب القا می کنند، شما باید با توجه به نوع مخاطب هدیه را درنظر بگیرید تا بیشترین تاثیر را روی آنها داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *